jFontSize
A- A A+

Wśród uczniów naszej szkoły są na szczęście tacy, którzy na przekór powszechnej niechęci do języka niemieckiego, uczą się go z przyjemnością i mogą poszczycić się mniejszymi lub większymi sukcesami w tej dziedzinie.

Podsumowanie tegorocznych osiągnięć w konkursach germanistycznych warto zacząć od najświeższego triumfu. W Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego, który odbył się w I LO w Świdnicy 21 kwietnia 2015, w pierwszej dziesiątce znalazło się aż sześciu naszych uczniów:

  • I miejsce zajęła PAULINA MIZIOŁEK (ex aequo z uczennicą I LO Franziską Gillmaier)
  • II miejsce – MATEUSZ BYKOWSKI
  • IV miejsce – RAFAŁ MAGIERA
  • VI miejsce – MARTYNA SKOWROŃSKA
  • VIII miejsce – NATALIA ZAJDEL
  • IX miejsce – ANGELA CIEPŁA

Ponadto w konkursie tym naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Zabijak, Mateusz Powązka, Patrycja Kozak, Dominik Wąsowicz, Patrycja Boczek i Beata Górajewska.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg

Sukcesem dla nas zakończył się również XIII Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Saksonia – kraj i ludzie” zorganizowany przez ZSHT w Świdnicy 24 marca 2015.

I miejsce zajęła w nim PAULINA MIZIOŁEK, która była najlepsza po części pisemnej i ugruntowała swoją pozycję podczas prezentacji ustnej.

IV miejsce zajęła AGATA MAĆKAŁA, której wynik również daje duże powody do zadowolenia.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg

Kolejne osiągnięcie to II miejsce MARTYNY SKOWROŃSKIEJ w lutowym Konkursie Germanistycznym zorganizowanym przez Uniwersytet Wrocławski. Uczniom zaproponowane zostały różne typy zadań m.in. tłumaczeniowe czy literackie. Martyna wybrała zadanie kulturoznawcze i napisała pracę na temat „Moja wymarzona podróż do Niemiec”. Cieszymy się, że uniwersyteckie jury doceniło jej starania. (dla zainteresowanych praca ta jest dostępna poniżej)

Praca:Mein Traumausflug nach Deutschland.

01.jpg02.jpg

I jeszcze jeden konkurs, ten najwyższej rangi, a mianowicie Olimpiada Języka Niemieckiego. Sukcesem było zakwalifikowanie się PAULINY MIZIOŁEK do etapu okręgowego tejże olimpiady. We Wrocławiu zabrakło nieco punktów, ale może za rok uda się dotrzeć do finału.

Zajęcie wysokiego miejsca w konkursie dostarcza na pewno wiele satysfakcji, ale również jest okazją do wygrania atrakcyjnych nagród . Na tegorocznych laureatów czekały wyjazdy do Niemiec, karnety do siłowni, bony upominkowe, książki oraz inne gadżety.

Osiągnięcia naszych uczniów są oczywiście powodem do dumy. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim wyróżnionym, a tym, którym się nie udało w tym roku, życzymy, aby się nie poddawali i z jeszcze większym zapałem doskonalili swoje umiejętności językowe. Wszystkim życzymy sukcesów w następnych tego typu przedsięwzięciach.

ALICJA STAWARZ
– nauczyciel języka niemieckiego