jFontSize
A- A A+

Tuż przed feriami na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się ustna część Okręgowego Etapu Olimpiady. Brała w niej udział Maria Muszewska z II LO w Świdnicy i zdała tę część śpiewająco. Maria musiała odpowiadać na pytania dotyczące wybranej literatury niemieckiej przed 1945 rokiem i po 1945 r., musiała wykazać się znajomością historii krajów niemieckojęzycznych. Sprawdzana była także swoboda komunikacji.

"Maria musiała opanować ogromny zakres materiału. Jej największym sukcesem jest to, że w ciągu roku opanowała umiejętność rozwiązywania konkretnych zadań z gramatyki a także to, że w bardzo dojrzały sposób podeszła do analizy i interpretacji utworów literackich. Prowadząc Marysię przez interpretację poszczególnych utworów wiedziałam, że mam przed sobą partnerkę do rozmowy - inteligentną i chłonącą wiedzę" - mówi Aleksandra Królak - Wąsowicz, germanistka, która przygotowuje Marię do Olimpiady.

Na pytanie, co było najtrudniejsze w dojściu do finału Maria odpowiada: "Język niemiecki towarzyszy mi od dziecka, dlatego trudnością nie była komunikacja w tym języku, ale ogromna ilość materiału, którą musiałam opanować. No i jedno z zadań na etapie okręgowym - zamiana struktur gramatycznych."

Finał odbędzie się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu za miesiąc i będzie trwał trzy dni. Trzymamy za Marię kciuki.

Miło nam poinformować, iż Maria Muszewska (2a) i Laura Person (1d) zakwalifikowały się do drugiego etapu 46. Olimpiady Języka Niemieckiego.
Gratulujemy!

 

„Odkryj Emila Krebsa” – pod takim tytułem odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych organizowany przez ZSHT w Świdnicy. Uczennica naszej szkoły Katarzyna Chojnacka z klasy II a zajęła w nim I miejsce.

„Entdecke Martin Luther” – pod takim hasłem odbył się XV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych zorganizowany 4 kwietnia 2017 przez ZSHT w Świdnicy. Wśród naszych uczniów najlepszy okazał się Michał Pfanhauser, który zajął III miejsce. Paulina Zajko-Ignatowicz zajęła miejsce VII, a Martyna Dydyk – miejsce X. Ponadto naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Pszonka, Agata Horoszkiewicz i Karolina Fita.

Paulina Miziołek z klasy II b (opiekun pani Alicja Stawarz) wygrała XIV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Wypadła najlepiej zarówno w części pisemnej jak i podczas prezentacji ustnej dotyczącej Powiatu Bergstrasse. II LO reprezentowały również Aleksandra Kosikowska, Agata Horoszkiewicz i Martyna Dydyk (wszystkie z klas pierwszych).

Wśród uczniów naszej szkoły są na szczęście tacy, którzy na przekór powszechnej niechęci do języka niemieckiego, uczą się go z przyjemnością i mogą poszczycić się mniejszymi lub większymi sukcesami w tej dziedzinie.

W poniedziałek 14. kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Czterech uczniów naszej szkoły znalazło się w pierwszej X zajmując następujące miejsca:

  • miejsce II Adrianna Niedźwiecka kl. IIIb
  • miejsce VI Natalia Zajdel kl. IIb
  • miejsce IX Wojciech Wyrwa kl. Ib
  • miejsce X Rafał Magiera

Nagrodą w konkursie dla 10 laureatów jest wyjazd wakacyjny do Biberach na 7 dniowy kurs językowy.
Gratulujemy sukcesów, a tym uczniom, którym nie powiodło się tym razem życzymy szczęścia w przyszłym roku.

W poniedziałek 14. kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego.
Czterech uczniów naszej szkoły znalazło się w pierwszej X zajmując następujące miejsca:

  • miejsce II Adrianna Niedźwiecka kl. IIIb
  • miejsce VI Natalia Zajdel kl. IIb
  • miejsce IX Wojciech Wyrwa kl. Ib
  • miejsce X Rafał Magiera kl. IId

Nagrodą w konkursie dla 10 laureatów jest wyjazd wakacyjny do Biberach na 7 dniowy kurs językowy.

Gratulujemy sukcesów, a tym uczniom, którym nie powiodło się tym razem życzymy szczęścia w przyszłym roku.

Do etapu okręgowego XXXVII Olimpiady Języka Niemieckiego została zakwalifikowana Adrianna Niedźwiedzka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

11.04.2013 r.odbył się w ILO 22 Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Lauratką konkursu została Adrianna Niedżwiecka z kl. 2b. W 12 lauratów znależli się inni uczniowie naszej szkoły: Anna Jasionowicz z kl. 3b, Martyna Dziakowicz z kl.2b, Mirosława Szkarłat z kl.2d, Natalia Zajdel z kl.1b, Ilona Czachara z kl.3b. Zwycięzcy konkursu będą doskonalić znajomość języka niemieckiego na kursie w Biberach.
Gratulujemy.