„Co mi dał rozum?
Widzę, jak bardzo rozum jest bezsilny.”

R.Alartagawa

Sezon olimpiad przedmiotowych został rozpoczęty i w związku z tym wielu uczniów reprezentuje naszą szkołę w konkursach.

W sobotę 18 stycznia odbyła się 55.Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, której tegorocznym tematem przewodnim było dziesięciolecie Polski w UE. Po wielu tygodniach przygotowań pod okiem p prof. Ryszarda Gwoździa i poszukiwań trudno dostępnej literatury przedmiotu dwóch uczniów z klasy IIId, Piotr Tłuczek i Tomasz Stuła, spróbowało swoich sił w etapie okręgowym, który odbył się w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Konkurs składał się z części ustnej i pisemnej. Pytania okazały się zadziwiające, np. gdzie miała miejsce „rewolucja róż” albo jak doszło do upadku rządu Jana Olszewskiego. Do sukcesu zabrakło niewiele; nasi reprezentanci uplasowali się tuż za uczniami z „czternastki” i „dwunastki” z Wrocławia.

Niestety, wg regulaminu tylko piątka uczestników mogła przejść do etapu centralnego. Nieważny jest wynik, ważne jest uczucie: Ja to wiem!
Mimo wszystko naszym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów.

Dziękujemy też p. Krzysztofowi Tłuczkowi za to, że podczas podróży na Olimpiadę pełnymi humoru kawałami podtrzymywał na duchu reprezentantów naszej szkoły.

Piotr Tłuczek, Tomasz Stuła