W dniu 8 stycznia czwórka uczniów naszej szkoły: Robert Matyga z klasy II d, Maciej Krogel, Jakub Wiśniewski oraz Dawid Tymiński z klasy III d wzięła udział w zawodach okręgowych XXXVII Olimpiady Historycznej, do których zakwalifikowani zostali na podstawie dobrego wyniku, uzyskanego z prac badawczych, przygotowanych na pierwszy etap olimpiady. Mimo ogromu włożonego trudu i poświęcenia, nie udało im się spełnić wysokich wymagań komitetu okręgowego, przy czym należy wspomnieć, iż Olimpiada Historyczna jest jedną z najtrudniejszych olimpiad przedmiotowych. Podjęty wysiłek na pewno nie zostanie zmarnowany i okaże się przydatny podczas maturalnych zmagań. Opiekunem olimpijczyków była P. Prof. Małgorzata Krawczyk.