W czwartek, 14 marca 2019 r., odbył się etap wojewódzki VI edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Naszą szkołę reprezentował Antoni Wojtasik (II A) i Wojciech Gaik (II C) pod opieką p. prof. M. Krawczyk i p. prof. Z. Skowrońskiej-Wiśniewskiej.

Drugi etap konkursu odbył się w szesnastu województwach jednocześnie - w miejscach wskazanych przez organizatorów. Tym razem etap dolnośląski przeprowadzony został w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu – tam, gdzie rodziła się „Solidarność”. Sponad 60 uczniów z Dolnego Śląska wyłowiona zostanie trójka zawodników, którzy będą reprezentować nasz region na etapie centralnym. Niestety, naszym chłopakom zabrakło szczęścia, chociaż Antka od sukcesu dzieliły tylko 2 punkty.

Jednak dojście do tego etapu, to i tak ich duże osiągnięcie. Gratulujemy!