Minęło już 25 lat od pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce. 4.VI.2014r. odbyła się uroczystość w Sudeckiej Izbie Przemysłowo - Handlowej, na której oficjalnie wręczono nagrody zwycięzcom konkursu historycznego „Świdnica - Moje Miasto”. Główną nagrodę w postaci obozu językowego w Londynie otrzymał Mateusz Bortkiewicz. Za drugie miejsce nagrodzony został Arkadiusz Ziobrowski, który otrzymał laptopa. Na trzecim miejscu była Patrycja Kozak, której w nagrodę wręczono notebooka.

Ponadto nasza szkoła otrzymała gratyfikację w wysokości 500,00 zł – za najwyższą ilość punktów, jaką zebrali nasi reprezentanci.

Podczas uroczystości uczniowie mieli okazję spotkać i posłuchać ludzi, którzy tworzyli współczesną historię Świdnicy i bardzo mocno zaangażowali się w organizację wyborów 4.06.1989r.

Zofia Skowrońska- Wiśniewska