W zorganizowanym przez III Gimnazjum im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy V Ogólnopolskim Konkursie Multimedialnym o Janie Pawle II wzięła udział młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z 29 miast Polski.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Joanna Kowalska z kl. III i Maciej Eszwowicz z kl. II. Prace napisali pod opieką pani prof. Małgorzaty Kulig.

Po burzliwych naradach jury konkursowe przyznało uczennicy II LO Joannie Kowalskiej wyróżnienie oraz nagrodę, która została wręczona na uroczystej gali w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Joanna wzięła także udział w warsztatach poprowadzonych przez wykładowcę z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy sukcesu.