Sukcesy uczniów II LO w Świdnicy I semestrze roku szkolnego 2014/2015
STYPENDIA:
- Aleksandra Ciesielska otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2014/2015;
- Aleksandra Karwala otrzymała stypendium Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk” przyznane uchwałą Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień;
- Szymon Józwicki otrzymał stypendium Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk” przyznane uchwałą Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień.
- Zuzanna Wenerska została uhonorowana stypendium Klubu Rotary Świdnica – Wałbrzych za osiągnięcia taneczne.
UDZIAŁ W OLIMPIADACH PRZEDMIOTOWYCH:
- XLIV Olimpiada Biologiczna (I etap okręg. – Nastazja Brajczewska);
- LXI Olimpiada Chemiczna (II etap okręg. – Sławomir Czerniak, Krzysztof Kowalski, Mateusz Powązka);
- Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” (II etap: Radosław Wańczyk, Dominika Klejszmit);
- XIX Olimpiada o Żywności i Żywieniu (etap okręg. – Mateusz Powązka, Szymon Józwicki, Karolina Ścisłowicz);
- LVI Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (II etap okręg. – Radosław Wańczyk, Dominik Wąsowicz);
- XXV Olimpiada Teologii Katolickiej (II etap okręg. – Dominik Koryzna, Sebastian Antos, Wojciech Zaremba);
- XXXIX Olimpiada Artystyczna (II etap. okręg.: Malwina Gaj, Jagoda Sergiel, Weronika Bunij, Elżbieta Tomków);
- XXXVIII Olimpiada Języka Niemieckiego (etap okręg. – Paulina Miziołek);
- VIII Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” (II etap okręg.: Paweł Mroczek, Justyna Kloc).
UDZIAŁ W KONKURSACH:
- polsko-niemiecki konkurs literacki „Józef Ignacy Kraszewski – pisarz obojga narodów” (II m. zespół w składzie: Jagoda Czaczka, Adrianna Kaszubowska, Aleksandra Stojak);
- ogólnopolski konkurs „Młodzież o członkostwie Polski w Unii Europejskiej”(wyróżnienie – Weronika Bunij);
- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Barwy Niepodległości” (kwalifikacja do wystawy – Katarzyna Oleksiewicz);
- II Wielki Turniej Edukacji Medialnej (II etap – Wiktoria Ślusarczyk);
- konkurs chemiczny organizowany w ramach Festiwalu Nauki (5 m. drużyna w składzie: Sławomir Czerniak, Michał Trzciński, Przemysław Borowski, Mateusz Powązka);
- VII wojewódzki konkurs „ Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956” (Martyna Skowrońska);
- IV Dolnośląski Konkurs Drużynowy z Chemii (II m. drużyna w składzie: Sławomir Czerniak, Krzysztof Kowalski);
- V Powiatowy Konkurs o Unii Europejskiej (Karolina Ciosek, Martyna Skowrońska, Dominik Wąsowicz);
- VIII Powiatowy Konkurs Turystyczny „Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym” (I m. - Patrycja Pałka);
- V Powiatowy Konkurs „Młodość wolna od papierosa” (I m. – Alicja Grzeszczuk; III m. - Daniel Dominik, udział: Paulina Miziołek);
- XI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Filmie (III m. drużyna II LO w składzie: Rafał Gaj, Justyna Kloc, Kasia Kovači, Rafał Golczyk)
- XVI Festiwal Pieśni Patriotycznej w Żarowie (I m. w kat. Zespoły, kapele, zespoły śpiewacze dla Zespołu II LO w składzie: Aleksandra Szpak, Justyna Zięba);
- Turniej Jednego Wiersza (dwukrotnie I m. – Mateusz Masłowski);
- Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej (finał – Nadia Bielecka);
- Szkolny konkurs talentów ”Talent Show” (I m. i nagroda publiczności – Klaudia Zyska; II m. – Małgorzata Stefańska, III m. – Oliwia Staszuk);
- III Szkolny konkurs na prezentację książki „Książka daje nam tym więcej – im więcej od niej wziąć chcemy” (I m. – Natalia Wojnowska, II m ex aequo – Karolina Zawisza, Aleksandra Stawarz, III m. – Nadia Rybczyńska, wyróżnienia: Arkadiusz Ziobrowski, Wiktoria Ślusarczyk, Wojciech Wyrwa, Karolina Suszek);
- XXII Szkolne Dyktando 2014 (I m. i tytuł mistrzyni ortografii II LO – Victoria Wilicka, II m. – Sara Borkowska, III m. – Szymon Józwicki).
DYPLOMY ZA:
- udział w Powiatowym Konkursie „Dbam o zdrowie” HIV-AIDS dla Alicji Szadziewskiej i Angeliki Gazdy;
- udział w Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach w ramach XXV Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej dla Macieja Bagińskiego;
- udział w Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach w ramach XXV Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej dla Daniela Wiśniewskiego;
- udział w Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach w ramach XXV Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej dla Aleksandry Karwali;
- przygotowanie uczniów do XIII Powiatowego Konkursu Historycznego „Polska znów wolna” dla p. Małgorzaty Krawczyk od Organizatorów.
PODZIĘKOWANIA ZA:
- przygotowanie uczniów do XII Powiatowego Konkursu Historycznego „Polska znów wolna” dla p. Zofii Skowrońskiej-Wiśniewskiej od Organizatorów.
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:
- uczennica Aleksandra Druciak została powołana do składu Reprezentacji Polski juniorek w piłce siatkowej;
- Międzynarodowy Turniej Taneczny (I m. - Oliwia Staszuk);
- Zawody piłki nożnej w Lindelfels (Niemcy) (II m. – Paulina Krakowska);
- Dolnośląskie Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców (XII m. – drużyna w składzie: Łukasz Duda, Dawid Dąbrowski, Kacper Jędras, Wojciech Trzeciak, Paweł Mroczek, Jakub Kiszczyszyn, Jakub Wize, Grzegorz Mazurkiewicz, Adam Wierzyk, Michał Adamczyk);
- Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców (I m. – drużyna w składzie: Łukasz Duda, Dawid Dąbrowski, Kacper Jędras, Wojciech Trzeciak, Paweł Mroczek, Jakub Kiszczyszyn, Jakub Wize, Grzegorz Mazurkiewicz, Adam Wierzyk, Michał Adamczyk; wyróżnienie - Grzegorz Mazurkiewicz);
- Półfinał Strefy Wałbrzyskiej w Piłce Siatkowej Dziewcząt (I m. – drużyna w składzie: Aleksandra Druciak, Aleksandra Godyla, Aleksandra Całka, Donata Sikorska, Marta Mularczyk, Marta Jaworska, Katarzyna Kiełbasa, Paulina Miśkiewicz, Dominika Milanowska, Oliwia Burlaga, Patrycja Boczek, Patrycja Szłapak);
- Puchar Dyrektora II LO w Piłce Nożnej (I m. – kl. III B/C, królowie strzelców: Adam Wierzyk, Damian Daniel; najlepszy bramkarz - Robert Szozda).