22 stycznia bieżącego roku w Bystrzycy Kłodzkiej odbył się VII Ogólnopolski Kolędowy Konkurs Gitarowy, w którym uczennica klasy 3Bg i jednocześnie dyplomantka ze Społecznej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Kazimierza Kościukiewicza w Świdnicy – Katarzyna Wójcicka, zajęła 2 miejsce w swojej grupie. Sukces jest tym większy, iż Kasia rywalizowała w najstarszej grupie wiekowej, a więc najbardziej wymagającej. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy poza nauką w liceum z sukcesami rozwijają swoje pasje. Gratulujemy Kasi i życzymy dalszych sukcesów muzycznych!

Miło nam poinformować, iż Adriana Lasończyk z kl. II b otrzymała wyróżnienie w XV Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy „ARKA” „Budujemy dziś kulturę życia”. Ada zaprezentowała wiersz Jana Pawła II „Niewidomi”.
Serdecznie gratulujemy!

Jakub Panas z siostrą zostali po raz kolejny finalistami Międzynarodowego Konkursu Wokalnego The Golden Voice z utworem Vivo Per Lei (w oryginale utwór śpiewają Laura Pausini i Andrea Bocelli). Ponadto Kuba zakwalifikował się do finału również jako solista.
Gratulujemy!!!

15 kwietnia 2021 r. odbył się finał 45. edycji Olimpiady Artystycznej (tym razem nie w holu Muzeum Narodowego w Warszawie, ale online). Miło nam poinformować, że w etapie centralnym Olimpiady Artystycznej, II LO w Świdnicy reprezentował Marek Lurka (uczeń klasy 3a) i otrzymał tytuł finalisty. Opiekunem ucznia jest pani prof. Joanna Waksmundzka.
Serdeczne gratulacje!

Z przyjemnością informujemy, iż Marek Lurka, uczeń kl. 3a, zakwalifikował się do etapu centralnego 45. Olimpiady Artystycznej.
Opiekunem ucznia jest p. prof. Joanna Waksmundzka.
Etap centralny odbędzie się w dniach 12-14.04.2021 r. w formie zdalnej.
Marku, serdecznie gratulujemy i nadal mocno trzymamy kciuki.

Miło nam przekazać wyniki etapu szkolnego 45 edycji Olimpiady Artystycznej – sekcja historii sztuki. Do etapu okręgowego Olimpiady Artystycznej zakwalifikował się Marek Lurka, uczeń klasy 3a. Eliminacje okręgowe odbędą się 19 lutego 2021 r. w formie zdalnej. Będą składały się z dwóch części: egzaminu pisemnego (wypracowania) i testu (18 pytań) do wylosowanego zestawu trzech dzieł sztuki.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Opiekun olimpiady - Joanna Waksmundzka

Michał Ostrowski /1Bg/ i Marcin Lasak /1Ag/ zdobyli wyróżnienia w XXVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym z cyklu „Ziemia jest jedna”: CZŁOWIEK / ARCHITEKTURA \ ŚRODOWISKO. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu. Na wystawie prezentowana jest także praca Kacpra Śladowskiego /1Ag/. We wrześniu wystawa zostanie udostępniona dla zwiedzających, do tego czasu nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć na stronie MDK „Śródmieście” we Wrocławiu. Serdeczne gratulacje!

Joanna Waksmundzka

Karolina Warzecha (klasa III b), w ramach Transformacji organizowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury, zaprezentowała monodram "Nie ma mnie". Rewelacyjne wykonanie zostało nagrodzone przez publiczność wielkimi brawami. Gratulujemy.

22 stycznia 2020 roku odbyło się w MDK „Śródmieście” we Wrocławiu podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz okiem artysty – Vincent van Gogh”. Michał Ostrowski z kl.1Bg uczestniczył w wernisażu w Galerii Twórczości Plastycznej Młodych wrocławskiego emdeku. W MDK „Śródmieście” prezentowane są prace z całej Polski. Miło nam poinformować, że wśród prawie dwustu prac zakwalifikowanych do wystawy znalazła się praca Michała. Serdeczne gratulacje!

Miło nam poinformować, że Zuzanna Czernicka (kl. II c) otrzymała wyróżnienie w 11.edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Portret 2019”.

W konkursie wzięło udział 9247 fotografów z całej Polski. Przyznano trzy nagrody i wyróżniono 15 osób, najbardziej utalentowanych i rokujących na dalszy rozwój.