10 i 11 lutego 2014 roku we Wrocławiu odbyły się eliminacje okręgowe XXXVIII Olimpiady Artystycznej. II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy reprezentowało pięć uczennic: MARTA ŻABA, EWELINA RYNKIEWICZ, AGNIESZKA PIOTROWSKA, WERONIKA BUNIJ, ELŻBIETA TOMKÓW.

W pierwszym dniu eliminacji uczestnicy olimpiady mieli napisać pracę pisemną na jeden z pięciu tematów zaproponowanych przez Komitet Główny Olimpiady Artystycznej w Warszawie.( o sztuce wczesnochrześcijańskiej, o katedrach gotyckich, o motywie lustra w malarstwie nowożytnym, o architekturze XIX wieku oraz o sztuce przełomu XX / XXI wieku). Uczennice II LO wybrały temat trzeci o motywie lustra i temat piąty o sztuce ostatnich lat.

W drugim dniu eliminacji odbyła się część ustna olimpiady przeprowadzona w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Uczniowie prezentowali temat własny i omawiali dwa zestawy przeźroczy.

Najlepszy wynik uzyskała Marta Żaba i ona będzie reprezentowała II LO w eliminacjach centralnych XXXVIII Olimpiady Artystycznej w kwietniu br. Wyniki eliminacji okręgowych:

• MARTA ŻABA – IV miejsce
  • EWELINA RYNKIEWICZ – VI miejsce
  • WERONIKA BUNIJ –VIII miejsce
  • AGNIESZKA PIOTROWSKA – XI miejsce.