5 czerwca 2013 roku odbył się w MDK „Śródmieście” we Wrocławiu wernisaż pt „Niech żyje linia”.
Na uroczystość otwarcia wystawy pokonkursowej XII Wojewódzkiego Biennale Grafiki i Rysunku &Miniatury 8x8 pojechało czterech uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy: Agnieszka Piotrowska, Aleksandra Oleszek, Rafał Golczyk, Alicja Okwieka.

Zostali oni laureatami konkursu, Agnieszka i Ola zdobyły nagrody w kategorii miniatura, a Rafał i Alicja wyróżnienia.

Komisja konkursowa, składająca się z pracowników Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu zakwalifikowała do wystawy również prace graficzne, które wykonali uczniowie II LO: Mateusz Masłowski, Weronika Bunij, Patryk Rzepecki, Natalia Wojnowska, Kuba Panek, Jagoda Czaczka, Malwina Młocek, Marta Jekiełek, Rafał Gaj, Ela Tomków, Karolina Woszczyk, Marlena Mazur, Marcela Podolak, Aleksandra Stojak, Ewa Szewczyk, Karolina Dziakowicz.

Opiekunem grupy jest pani Jolanta Waksmundzka.