jFontSize
A- A A+

Olimpiada Teologii Katolickiej wpisała się w tradycję naszej szkoły. Od wielu lat młodzież bardzo chętnie bierze w niej czynny udział, odnosząc liczne sukcesy i reprezentując szkołę w zawodach ogólnopolskich. Olimpiada odbywa się w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym (okręgowym) i ogólnopolskim.

W tym roku szkolnym odbyła się już 20. edycja olimpiady pod hasłem: „ Bądźmy świadkami miłości i sprawiedliwości społecznej”. Wzięło w niej udział 45 uczniów. W etapie okręgowym naszą szkołę reprezentowali:

  1. Aleksandra Beniuk
  2. Paulina Kadziewicz
  3. Tomasz Kos
  4. Karolina Świeboda

Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowała się Paulina Kadziewicz i ona reprezentowała naszą szkołę w Katowicach w dniach 8 – 10 kwietnia 2010 r. zajęła 6. miejsce ( na 123 uczestników z całej Polski ) i uzyskała tytuł Laureata XX Olimpiady Teologii Katolickiej.