jFontSize
A- A A+

5 i 6 czerwca 2017 r. Klaudia Tuńska oraz Natalia Moskwa – obie z klasy I b wzięły udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który, jak co roku, odbył się w malowniczym Niepokalanowie pod Warszawą. Do tego etapu zakwalifikowało się ponad 120 osób z całej Polski, a uczennice II LO uzyskały wysokie wyniki z części pisemnej konkursu. Tematyka tegorocznego konkursu biblijnego obejmowała księgi prorockie (Księga Daniela oraz Apokalipsa św. Jana). W Niepokalanowie spędziły dwa bardzo obfite w atrakcje dni, podczas których miały okazję na zwiedzanie Niepokalanowa, wysłuchanie bardzo wzruszającego koncertu w wykonaniu Małgorzaty Hutek pt. „Ufam Tobie. Psalmy Dawidowe”, a także był to czas na poznanie nowych, bardzo ciekawych ludzi.

Oto krótka relacja samych uczestniczek konkursu:

Udział w konkursie to niesamowite przeżycie. Już podczas przygotowań do diecezjalnego etapu wiedziałyśmy, że będzie to wyjątkowy czas. Byłyśmy ogromnie zaskoczone, a jednocześnie szczęśliwe, że udało nam się zakwalifikować do finału. Przygotowania do tego konkursu nie były obowiązkiem, a przyjemnością. Owszem, materiał był obszerny i czasami ciężki do zapamiętania, ale dzięki temu duma oraz satysfakcja rosły. Między diecezjalnym, a ogólnopolskim etapem miałyśmy okazję, oczywiście w ramach konkursu, uczestniczyć w X Spotkaniu Młodych na Jasnej Górze. Był to czas, który przygotowywał nas do samego finału, ale jednocześnie umożliwiał integrację z innymi uczestnikami. To był jeden z lepszych wyjazdów, w których wzięłyśmy udział. Atmosfera była niepowtarzalna. Z niecierpliwością czekałyśmy na finał w Niepokalanowie, bo wiedziałyśmy, że będzie to ponowna okazja to przeżycia niezwykłej przygody.

Dlaczego warto było wziąć udział w tym konkursie?

Przede wszystkim dla ludzi, z którymi miałyśmy okazję się spotkać. Same bardzo się ze sobą zakolegowałyśmy. Wraz z Kingą, która przygotowywała się z nami do etapu diecezjalnego stworzyłyśmy bardzo zgrany zespół. Drugi aspekt to wiedza. Dzisiaj jesteśmy dumne z tego, że „przebrnęłyśmy” przez Apokalipsę i wiemy nieco więcej o tej budzącej, tak wiele kontrowersji księdze. Cała sfera sakralna to kolejne niepowtarzalne przeżycia. Każdy, kto bierze udział w tym konkursie, głośno powtarza, że atmosfera jest taka, jak nigdzie indziej. Dlatego właśnie z roku, na rok konkurs ten przyciąga coraz szersze grono zainteresowanych, a osoby, które wzięły udział w jednej edycji konkursu chętnie podejmują wyzwanie w kolejnym roku.

Bardzo dziękujemy naszej Pani Profesor Małgorzacie Kulig, która dołożyła wszelkich starań, aby jak najlepiej nas przygotować do konkursu. To była sama przyjemność spotykać się i dzielić się swoją wiedzą.

Cały konkurs podsumowujemy na 6 z plusem. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowane, zadowolone i wdzięczne, że mogłyśmy wziąć udział w tak ciekawym wydarzeniu.

Klaudia i Natalia

01.jpg02.jpg03.jpg