jFontSize
A- A A+

Chemiczne tradycje w II Liceum Ogólnokształcącym są cały czas podtrzymywane. Bez etapu finałowego zakończyła się tegoroczna LXVI Olimpiada Chemiczna. Mateusz Drąg może pochwalić się szóstym wynikiem na Dolnym Śląsku oraz 113 miejscem w Polsce. II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha jest jedyną szkołą naszego powiatu systematycznie biorącą udział w chemicznych olimpijskich zmaganiach. W tym roku wyżej sklasyfikowanych olimpijczyków miały tylko dwie szkoły wrocławskie.

Mateusz Drąg (zbieżność nazwisk z profesorem Marcinem Drągiem, także absolwentem II LO, jest przypadkowa) oprócz sukcesów w olimpiadach chemicznych, miał też duży wkład w sukcesy szkoły w Drużynowym Konkursie Chemii organizowanym przez Politechnikę Wrocławską. W 2019 roku drużyna II LO zajęła trzecie miejsce a w 2018 roku była najlepsza w naszym województwie.

Podczas nauki w II Liceum Ogólnokształcącym Mateusz był objęty indywidualnym tokiem nauki, co jest już od kilku lat praktykowaną metodą pracy z najlepszymi uczniami. Warto dodać, że uczniowie korzystają z wyposażonej szkolnej pracowni chemicznej, gdzie sami mogą wykonywać doświadczenia. Mateusz odnosi sukcesy również w konkursach matematycznych, został finalistą (jednym z trzech z II LO w tym roku} w Matematycznej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. Tutaj również finał olimpiady w Krakowie nie odbędzie się w tym roku.

Mateusz Drąg w tym tygodniu kończy już naukę w II LO, z jedną z najwyższych średnich ocen w szkole. Podjął już decyzję, że będzie kontynuować swoją chemiczną pasję na Politechnice Wrocławskiej - oczywiście Wydział Chemii. Mateusz pracował pod opieką pani Katarzyny Mamicy-Pasternak oraz pana Jacka Iwancza.

IMG_3044.JPGIMG_50501.JPGmateusz2.JPG