jFontSize
A- A A+

Grzegorz Kaczmarek z klasy II A, przeszedł wieloetapowe kwalifikacje organizowane przez szkoły United World College i został zakwalifikowany do uczestnictwa w kursie „Prawa człowieka w działaniu”, który odbędzie się w Szwajcarii od 22 lipca - 4 sierpnia 2019 r. Organizator zapewnia uczestnikom oprócz pobytu w Genewie i Vallorbe również zwrot kosztów przelotu.

Krótki kurs „Human Rights in Action” zgromadzi 36 uczestników z całej Europy,  w tym tylko cztery osoby z Polski, dlatego zajęcia będą odbywały się wyłącznie w języku angielskim. Młodzież w ramach warsztatów omówi współczesne problemy związane z prawami człowieka. Tematy, które podejmą, obejmują płeć i seksualność, migracje i nierówności społeczno-ekonomiczne.

Uczestnicy spędzą dwa tygodnie razem, zajmą się problemami globalnymi, żeby później wprowadzić zmiany w swoich społecznościach. Będą rozwijać swoje umiejętności w domu praw człowieka w Genewie, wezmą udział w warsztatach, projektach kulturowych.

Sercem wyróżniającego modelu edukacji UWC jest celowa różnorodność. To istotny element każdej szkoły i uczelni UWC, obejmujący całą społeczność. Wszyscy uczniowie skorzystają z nauki w zróżnicowanym środowisku, które pomoże poszerzyć ich umysł i uzyskać uznawane na całym świecie kwalifikacje.

Organizatorzy pomogą uczniom odkryć możliwość zmiany poprzez ich odważne działania, osobisty przykład i bezinteresowne przywództwo. Wesprą młodych ludzi w osiąganiu ich intelektualnego, moralnego, estetycznego, emocjonalnego, społecznego, duchowego i fizycznego potencjału.

Życzymy Grześkowi owocnego pobytu w Szwajcarii!

 

01.jpeg03.jpg04.jpg