W tym roku odbyła się już III edycja Międzynarodowego Konkursu "Młodzież w lasach Europy". Naszą szkołę reprezentowały cztery zespoły z pierwszych i drugich klas biologiczno – chemicznych. 12 kwietnia o godzinie 14:00 w obecności Komisji Szkolnej rozpoczęły się zmagania zespołów, które trwały półtorej godziny.

Pytania konkursowe dostarczył przedstawiciel Nadleśnictwa Świdnica - pan Paweł Wąż, który jednocześnie był członkiem honorowym Szkolnej Komisji Konkursowej. Po dopełnieniu formalności, wyniki szkolnego konkursu zostały wysłane na adres organizatora. 25 kwietnia ukazała się lista szkół, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu.

Do finału centralnego w Warszawie dostało się 38 zespołów z całej Polski w tym zespół nr 188/188/4 w składzie: Sławomir Czerniak, Krzysztof Kowalski, Michał Trzciński. Wyróżnione osoby to uczniowie klasy Ib o profilu biologiczno – chemicznym z zajęciami laboratoryjnymi. Udzielili oni 45 trafnych odpowiedzi na 50 pytań testowych.

Całemu zespołowi życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki w kolejnym etapie, który będzie miał miejsce w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w dniu 21 maja br.

Jednocześnie odbywa się konkurs fotograficzny - "Las w zimie". Swoje prace zgłosili i wysłali Mateusz Powązka i Grzegorz Marciniak.

Na stronie internetowej konkursu - http://ypef.eu można śledzić dalsze losy ich zdjęć.

Szkolny koordynator konkursu – Beata Misiewicz