Za nami pierwszy semestr, warto przypomnieć sobie wszystkie osiągnięcia uczniów z biol – chemów.

1. 14 grudnia 2012 odbyło się oficjalne zakończenie konkursu na najlepszą prezentację multimedialną pt.:„Szlakiem historii - obiekty zabytkowe Parków Krajobrazowych Dolnego Śląska” – 2012. Konkurs organizowany był przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych O/Wałbrzych. Z naszej szkoły uczestniczyły w nim cztery osoby – Joanna Cieślik, Kinga Wieczorek i Joanna Zalewska z klasy IIb oraz Katarzyna Szymańska z klasy IIIC. Każda z nich przygotowała ciekawą prezentację jednego z sugerowanych Parków Krajobrazowych, uznanie zdobyły dwie prace, Kingi Wieczorek – II. miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i Joanny Zalewskiej – wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
  2. 11. stycznia w Jeleniej Górze odbyły się Zawody Okręgowe XVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, nasza szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy IIb – Magdalena Ślusarczyk i Natalia Jabłońska. Magda znalazła się w pierwszej dziesiątce laureatów, jest to duży sukces biorąc pod uwagę pierwszy start w tej olimpiadzie.
  3. 26 stycznia odbyły się Zawody Okręgowe XLII Olimpiady Biologicznej, również tym razem nasi uczniowie reprezentowali szkołę. Piątka naszych uczniów dołączyła do grona 2529 zawodników z całej Polski, byli to : Joanna Cieślik i Martyna Dziakowicz z II B, Joanna Rowicka z III B, Agnieszka Ciszak i Maciej Wernecki z IIIC. Prace Maćka i Joanny Rowickiej uzyskały wysoką punktację i wyróżnienie w poprzedniej edycji olimpiady.
  4. Również w styczniu br. praca naszej absolwentki Marii Szczepańskiej po zgłoszeniu do Polskiej Edycji Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej zakwalifikowała się do kolejnego etapu. Sesja plakatowa, będąca finałem Polskich Eliminacji do Konkursu, odbędzie się w Warszawie, w dniach 15-17 marca 2013 roku .Przed Marysią kolejny etap tym razem prezentacja pracy przed pracownikami uczelni i instytutów badawczych współpracujących z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci. Trzymamy kciuki za naszą absolwentkę, uczennicę byłej klasy IIIB.
  5. W styczniu odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, do etapu okręgowego zakwalifikowały się trzy osoby, uczniowie klasy IIB- Martyna Dziakowicz, Magdalena Czyczerska i Michał Gajecki.
  6. 14 stycznia wysłaliśmy prace indywidualne na Ogólnopolski Konkurs EKO- PLANETA. Prace związane z przedstawicielami awifauny wykonali : Natalia Krzemińska, Marlena Mazur, Grzegorz Marciniak – uczniowie klasy IIC oraz Nadia Rybczyńska z klasy IC
  7. Do etapu okręgowego Olimpiady PCK zakwalifikowała się uczennica klasy IB Aleksandra Karwala
  8. W kolejnej edycji Projektu Edukacyjnego Mój Pierwszy Uniwersytet wezmą udział uczniowie klasy IIC- Alicja Łechtańska, Martyna Kozak, Marcin Kusaj i Robret Mroczek, zajęcia rozpoczną się inauguracją 23 lutego we Wrocławiu.