29 stycznia 2011 roku we Wrocławiu odbył się etap okręgowy Olimpiady Biologicznej. W zawodach II stopnia nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Reprezentowali nas uczniowie klas: IIB, IIIB i IIIC, w sumie czternaście osób. Opiekunkami tej grupy są panie Beata Misiewicz i Beata Dratwa.
Pięcioro drugoklasistów po raz pierwszy zmagało się z pytaniami testowymi, natomiast tegoroczni maturzyści uczestniczyli w konkurencji drugi rok z rzędu.

Punktualnie o 9 rozpoczęliśmy rozwiązywanie testu w jednej z sal wykładowych w Instytucie Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Test składał się ze 100 pytań zamkniętych.

Po długich minutach zmagań wszyscy uczestnicy odłożyli czarne długopisy i rozpoczęło się nerwowe oczekiwanie na wyniki.
Dodatkowe powody do obgryzania paznokci :)
miało  ośmioro uczniów z całego województwa , którzy prezentowali wyróżnione prace badawcze przed specjalną komisją. Wśród nich znalazła się uczennica naszego liceum, Aneta Marczak.

tap zmagań we Wrocławiu zakończyło uhonorowanie laureatów zawodów II. Stopnia, uczeń klasy III B Piotr Podwórny zdobył tytuł laureata , co jest niewątpliwym sukcesem w gronie około dwustu uczestników olimpiady w tym dwunastu uhonorowanych.
Dla części uczniów przygoda z olimpiadą juz się zakończyła, jednak kilkoro uczniów klasy IIB będzie miało okazję ponownie stanąć do walki w przyszłym roku a i wśród klas pierwszych nie brakuje chętnych do spróbowania swoich sił w naukowych zawodach. Dla wszystkich było to ważne doświadczenie, które rozwinęło zainteresowania i pasje a także przyczyniło się do poszerzenia wiedzy biologicznej.

Uczestniczki tegorocznej Olimpiady Biologicznej- Iga Rok i Aneta Marczak.

P.S. Przed nami jeszcze etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w której wezmą udział Iga Rok, Klaudia Kupczyńska i Maciej Wernecki. Trzymamy za nich kciuki!