Ratownicy z Banacha wywalczyli awans do finału Mistrzostw Polski Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

9 maja 2026 r. we Wrocławiu odbył się etap okręgowy XXXII Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża i była to również kolejna już świetna lekcja ratowania życia i zdrowia przygotowana przez Grupę Ratownictwa Medycznego z Wrocławia. Nasz zespół po udanej rywalizacji w Świdnicy dostąpił zaszczytu reprezentowania Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża oraz naszej szkoły na etapie okręgowym. Nasze dzielne ratowniczki wykazały się wyjątkową wiedzą i skutecznymi umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy w różnych zachorowaniach oraz nagłych wypadkach a wygrywając rywalizację okręgową zapewniły sobie awans do grona najlepszych, czyli do finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się 12-14 czerwca 2026r. w Poznaniu. Nasz zespół występował w składzie: kapitan zespołu - Aleksandra Wiatr z kl. 3b, Emilia Chrzan i Dominika Polańska z kl. 3c, Sabina Majchrzak kl.1d oraz Julia Krzyżańska oraz Jagoda Kawałko z kl. 1b.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również Grupie Wsparcia, która pomagała w przygotowaniach do rywalizacji i gorąco dopingowała nasz zespół podczas wykonywania zadań ratowniczych (Alicja Wieczorek, Hanna Klewecka, Oliwia Małecka z kl.1b, Julia Onyśko, Alicja Ziomek z kl.1c, Tosia Mielcarek z kl. 1d, Martyna Jurczyszak z kl. 3c oraz Lilia Jarząbek z kl. 2b).
Opiekunką naszych ratowniczek jest pani Dorota Durlej.