jFontSize
A- A A+

Dnia 17 kwietnia 2010 roku odbył się wojewódzki etap XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która jest jedną z najbardziej popularnych olimpiad w Polsce, corocznie bierze w niej udział około 40 000 uczniów z całego kraju. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego z dnia 11.01.2010, czyli Wojciech Szewczyk z klasy Ic, Agata Stańczak z klasy Ib oraz Aleksandra Lemańska z klasy IIc. Już w naszym liceum musieli oni pokonać około 60 innych uczniów z klas I i II, jednak wyłącznie powyższej trójce udało się przekroczyć wymagany próg punktowy (co nie było takie łatwe skoro, tylko oni reprezentowali nasze miasto). We Wrocławiu wraz z pozostałymi 120 uczestnikami zmierzyli się z 50 niezwykle trudnymi pytaniami, np.:

7.Końcowym stadium sukcesji na wydmach Słowińskiego PN jest:

  1. bór sosnowy
  2. grąd niski
  3. buczyna pomorska
Prawidłowa odp. A.

49. Polscy naukowcy dokonali odkrycia w Górach Świętokrzyskich, dzięki któremu chcą udowodnić, że pierwsze kręgowce wyszły na ląd:

  1. z wód morskich
  2. ze zbiorników słodkowodnych
  3. obie odpowiedzi prawidłowe
Prawidłowa odp. B.

Jak widać nasi koledzy z II LO musieli się wykazać nie lada wiedzą i oczytaniem. Niestety we Wrocławiu było kilku lepszych olimpijczyków - najlepsza 12 zakwalifikowała się do etapu centralnego. Pełny zestaw pytań dostępny u opiekuna olimpijczyków - mgr Beaty Dratwy.

Każdy z uczestników olimpiady otrzymał zestaw atlasów do oznaczania roślin i zwierząt oraz plansze do nauki drzew (i posiłek :) za trudy testu). Powodzenia w przyszłym roku! (uczniowie klas 3 nie mogą brać udziału w olimpiadzie ze względu na maturę).