jFontSize
A- A A+

Julian Baumgartner z klasy drugiej biologiczno-chemicznej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha uzyskał tytuł finalisty XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

„Oceń i wskaż, która dziedzina ochrony środowiska w miejscu Twego zamieszkania, wymaga pilnych działań oraz podaj praktyczny plan naprawczy, zmierzający do korzystnych zmian.”

Takie zadanie postawiono przed uczestnikami etapu okręgowego. Wzięło w nim udział troje uczniów II LO:  Klaudia Malina z klasy Ic , Anastazja Lato z Ibg i Julian Baumgartner.

 

Julian Baumgartner, z klasy II b, podjął temat: Wpływ antropopresji na stan doliny rzecznej wybranego odcinka Bystrzycy oraz plan rekultywacji i renaturyzacji badanego obszaru.

Jego praca znalazła się wśród siedmiu najlepszych prac na Dolnym Śląsku. W tym roku olimpiada zakończyła się na etapie okręgowym, najlepszym przyznano tytuł finalisty.

Jego praca znalazła się wśród siedmiu najlepszych   prac na Dolnym Śląsku. W tym roku olimpiada zakończyła się na etapie okręgowym, najlepszym przyznano tytuł finalisty

Opiekunem merytorycznym Anastazji i Juliana jest nauczyciel biologii pani Beata Misiewicz.

julian-praca.jpgjulian2.JPG