Matematycy po raz kolejny dowiedli, że „królowa nauk” w naszej szkole stoi na bardzo wysokim poziomie. Nasi koledzy zajęli wysokie miejsca w prestiżowych konkursach matematycznych, takich jak: „Mat matematyczny” i „Alfik matematyczny”. Na specjalne wyróżnienie zasługuje Sylwester Piątek, który zajął 12 miejsce w województwie i 43 w kraju. Dobre wyniki otrzymali także: Wiktoria Nowak, Panajotis Daras, Mateusz Bortkiewicz, Anna Lasak, Sławomir Czerniak, zajmując tym samym wysokie miejsca w konkursie „Alfik matematyczny”. Również w „Macie matematycznym” uczniowie II LO uzyskali rewelacyjne wyniki.

Mowa tu oczywiście o naszych rówieśnikach takich jak: Panajotis Daras, Grzegorz Marczewski i Wojciech Maruszewski. Ponadto dobre wyniki otrzymali: Michalina Siennicka, Sławomir Czerniak, Aleksandra Stojak, Piotr Studnicki, Monika Gałafin i Joanna Kowalska.

Geniuszom matematycznym serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu pasji.

Tekst: JPWM