Od 31 maja do 2 czerwca w Kartuzach odbędzie się II Międzypowiatowy Konkurs Matematycznym. Wezmą w nim udział najlepsi młodzi matematycy z czterech partnerskich powiatów: świdnickiego, kartuskiego, łowickiego i tatrzańskiego. Młodzież ponadgimnazjalna zmierzy się z ciekawymi zadaniami matematycznymi. Organizatorzy stawiają także na integrację i wymianę doświadczeń.

Powiat świdnicki reprezentują najlepsi matematycy, którzy zajęli najwyższe miejsca w X Powiatowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez ZSM w Świdnicy. Tak jak w poprzednio drużyna w całości składa się z uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, którzy w zmaganiach powiatowych zajęli pierwszych siedem miejsc.

W skład zespołu naszego powiatu wchodzą:

• Sylwester Piątek kl. II a (II LO Świdnica)
  • Daras Panajotis kl. II e (II LO Świdnica)
  • Karol Kaszubowski kl. II a (II LO Świdnica)
  • Piotr Ciołek kl. II a (II LO Świdnica)
  • Mateusz Uss kl. II a (II LO Świdnica)

Opiekunowie: Pani Agnieszka Grymek, Pani Urszula Brzeźniak-Mirecka
Życzymy powodzenia na początku czerwca w Kartuzach.

W do tej pory w dziesięciu rozegranych konkursach matematycznych siedmiokrotnie zwyciężali uczniowie II LO ( 2 razy I LO, jeden raz LO w Strzegomiu). I to zazwyczaj zajmując kilka pierwszych miejsc. Wysokie umiejętności uczniów II LO potwierdzają się również corocznie w wynikach egzaminów maturalnych. W każdym roku bardzo duża grupa absolwentów osiąga 100% na poziomie podstawowym ale także uczniowie uzyskują 100% na poziomie rozszerzonym egzaminu maturalnego z matematyki.

Gratulujemy.