jFontSize
A- A A+

14 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy odbył się już po raz dziewiąty Powiatowy Konkurs Matematyczny. Udział w nim wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Świdnickiego, a wśród nich reprezentacja naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy przez pełne trzy godziny zmagali się z listą przygotowanych specjalnie dla nich zadań.

Po zakończeniu wszyscy mieli mieszane uczucia, nikt nie był pewien swoich rozwiązań. Jednak rozdanie nagród przyniosło dla nas miłe zaskoczenie. Pierwsza piątka to uczniowie naszej szkoły. Zwycięzcą konkursu został Mateusz Krzykowski (klasa II e), który oprócz przywileju reprezentowania naszego powiatu na zawodach międzypowiatowych, otrzymał nagrodę pieniężną. W gronie osób, które zajęły kolejne miejsca i będą wraz ze zwycięzcą reprezentować nasz powiat znaleźli się uczniowie II LO:

  • Bartosz Rzeszotarski (klasa II c)
  • Dorota Janik (klasa II c)
  • Michał Sławiński (klasa II e)
  • Patrycja Jurek (klasa II e)

Wyniki wszystkich reprezentantów naszej szkoły – nawet tych z klas pierwszych – były lepsze od tych osiągniętych przez uczniów innych szkół. I w ten właśnie sposób nasza szkoła po raz kolejny zdeklasowała konkurencję. :D

Tekst: Patrycja Jurek

01.jpg
02.jpg
03.jpg