jFontSize
A- A A+

W dniach 20–22 maja 2026 r. uczniowie II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy reprezentowali powiat świdnicki podczas XIV Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego, organizowanego w tym roku przez powiat poznański. W matematycznych zmaganiach udział wzięli przedstawiciele pięciu powiatów: kłodzkiego, kartuskiego, świdnickiego, tatrzańskiego oraz poznańskiego.
Pierwszego dnia konkursu uczestnicy rozwiązywali zadania indywidualne w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Następnego dnia odbyła się część drużynowa, podczas której zespoły mierzyły się z wymagającymi problemami matematycznymi.
Reprezentacja powiatu świdnickiego odniosła ogromny sukces, zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. W zwycięskim zespole znaleźli się uczniowie naszego liceum – Witold Soprych i Karol Górski z klasy III a – oraz dwoje uczniów z I LO w Świdnicy.
Bardzo dobrze nasi uczniowie poradzili sobie również indywidualnie. Witold Soprych zdobył II miejsce, natomiast Karol Górski zajął VI miejsce.
Opiekunką uczniów podczas wyjazdu była pani Agnieszka Grymek, która na co dzień uczy matematyki Witolda i Karola.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz całej reprezentacji powiatu świdnickiego. Jesteśmy dumni z kolejnego sukcesu matematyków z Banacha!

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpgWhatsApp_Image_2026-05-27_at_133832_1.jpegWhatsApp_Image_2026-05-27_at_133832_2.jpeg