jFontSize
A- A A+

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy udowadniają, że nie przypadkiem patronem szkoły jest Stefan Banach, po raz kolejny odnosząc sukcesy w konkursach i olimpiadach matematycznych. W tym roku udowodnili w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH, że w pełni zasługują na wspólne zdjęcie na ławeczce na krakowskich Plantach z wybitnymi polskimi matematykami: Stefanem Banachem i Ottonem Nikodymem.

Na krakowski finał Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki awansowało aż trzech uczniów II LO: Michał Butmankiewicz, Andrzej Kukla oraz Sebastian Melańczuk. Wraz z opiekunką olimpijczyków - panią Agnieszką Grymek - przed rozpoczęciem finału, podążyli śladami naszego patrona po krakowskich Plantach.

Warto wspomnieć, że w II etapie okręgowym, który odbył się w styczniu w Nowej Soli  wzięło udział aż 10 uczniów z Banacha. Poza finalistami: Katarzyna Domańska, Natalia Dudek, Jakub Blach, Krystian Walewski i Grzegorz Skupień z klasy 3 a oraz Kinga Kępa i Mateusz Drąg z klasy 2 a.
Z niecierpliwością czekamy w II LO na ostateczne wyniki olimpiady, zapraszając już dzisiaj do Banacha wszystkich dla których matematyka jest pasją. I chcą na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych (realizowanych również w ramach projektów unijnych) podążać śladami słynnych matematyków polskich.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg