jFontSize
A- A A+

652 uczniów szkoły średniej ukończyło tegoroczną edycję Studium Talent na PWR z fizyki lub matematyki. W tym gronie znalazło się 20 uczniów, którzy otrzymali oceny celujące (6 z matematyki i 14 z fizyki). Dla nich drzwi na studia PWR stoją już otworem. Jedną z osób, która otrzymała ocenę celującą jest Kamil Kałużny z klasy 3A. Kamil w czwartek odebrał gratulacje i nagrody na uroczystej gali finałowej w auli Politechniki Wrocławskiej.

Zdjęcia ze strony Politechnika Wrocławska
Gratulujemy!

Miło nam poinformować, że Kamil Kałużny z klasy 3A awansował do etapu okręgowego Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Tym bardziej należy docenić sukces Kamila, że zadania na olimpiadzie obejmują w większości materiał z klasy czwartej.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

27 kwietnia 2022 r. odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Matematyczny. Naszą szkołę reprezentowali:  Dawid Kruk, Alicja Rembisz, Kamil Kałużny, Miłosz Kałwak i Szymon Kaczmarek.
Miło nam poinformować, że Dawid Kruk zajął 2 miejsce a Kamil Kałużny miejsce 3. Tym samym chłopcy zakwalifikowali się do etapu międzypowiatowego, który odbędzie się w Kartuzach.
Opiekunkami uczniów są pani Beata Wróbel-Gębala oraz pani Agnieszka Grymek.
Gratulujemy i obiecujemy trzymać kciuki!

Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki awansowało siedmioro uczniów z kl. 3Ag: Wiktoria Adamska, Ewelina Kalicka, Alicja Kuszpit, Maria Wicher, Michał Bortkiewicz, Marcin Lasak, Kacper Wilgus.
Etap okręgowy odbędzie się 30 stycznia w Nowej Soli. Trzymamy kciuki!!!

Poznaliśmy ostateczne wyniki tegorocznej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Aleksander Rzyhak, reprezentujący Banacha, uzyskał tytuł laureata i ma już indeks uczelni.
Finał odbył się w Krakowie. Nasz laureat wraz z przygotowującą go do turnieju panią Agnieszką Grymek, jak coroczna tradycja wymaga, zrobili wspólne zdjęcie z naszym Patronem - Stefanem Banachem - na krakowskich plantach.
W tegorocznej olimpiadzie wzięło udział sześcioro uczniów II LO: Weronika Trojan, Błażej Bandyk, Marcin Kołodziejski, Aleksander Rzyhak, Bartosz Piwowarczyk i Dawid Rurzyński.

Gratulujemy Matematycznej Ekipie Banacha!

4 marca 2021 r. odbył się w Nowej Soli etap okręgowy Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. II LO im. Stefana Banacha godnie reprezentowało 6 uczniów z klasy 3a: Weronika Trojan, Błażej Bandyk, Marcin Kołodziejski, Aleksander Rzyhak, Bartosz Piwowarczyk i Dawid Rurzyński. Nasi uczniowie uzyskali wysokie wyniki.
Do etapu centralnego, który odbył się 25 kwietnia 2021 r. w Krakowie awansował Aleksander Rzyhak.
Olkowi gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na wyniki finału z Krakowa.

  Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki awansowało aż sześcioro uczniów II LO (wszyscy z klasy 3a):
Weronika Trojan
Błażej Bandyk
Marcin Kołodziejski
Bartosz Piwowarczyk
Aleksander Rzyhak
Dawid Rurzyński
Do olimpiady przygotowywała uczniów Pani Agnieszka Grymek.
Etap okręgowy odbędzie się 28 lutego. Trzymamy kciuki!!!

W ostatnim tygodniu kwietnia miał odbyć się w Krakowie finał Matematycznej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Z ośmiu półfinalistów z II Liceum Ogólnokształcącego aż trzech uczniów zakwalifikowało się do ścisłego finału: Igor Beker, Dominika Janczyszyn i Mateusz Drąg. Niestety nie będzie okazji na tradycyjne zdjęcie z Banachem na krakowskich plantach.

Warto wspomnieć, że młodzież II LO reprezentowała również świdnicki powiat w etapie okręgowym Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Analitycznym myśleniem wykazali się Konrad Sosnowski oraz Kinga Kępa.

Troje uczniów II LO awansowało do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej o Diamentowy Indeks AGH. Finał odbędzie się w Krakowie w ostatnią niedzielę marca. Na zdjęciu cała drużyna, która wystawiła w drugim etapie okręgowym w Nowej Soli, wśród nich finaliści: Igor Beker, Dominika Janczyszyn oraz Mateusz Drąg. Opiekunem finalistów jest pani Agnieszka Grymek.

Pierwsze miejsce drużynowo oraz dwa pierwsze miejsca indywidualnie zdobyli najlepsi uczniowie powiatu świdnickiego w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym. Indywidualnie pierwsze miejsce w powiatach świdnickim, tatrzańskim, kartuskim i łowickim zdobyła Kinga Kępa a drugie Mateusz Drąg. W składzie świdnickiej czteroosobowej drużyny była także Dominika Janczyszyn z naszej szkoły oraz Rafał Lis z I LO. Cała trójka to uczniowie klasy II a, w której matematykę wykłada pani Agnieszka Grymek. Warto wspomnieć, że Kinga wyśmienicie oprowadzała po Świdnicy gości z pozostałych powiatów.

Gratulujemy naszym zdolnym matematykom!