jFontSize
A- A A+

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 5.06-7.06.2024 r. drużyna zdolnych uczniów ze Świdnicy wzięła udział w międzypowiatowym konkursie matematycznym, który odbył się w Zakopanem. Konkurs był podzielony na dwie części: drużynową i indywidualną.
W skład drużyny z naszego powiatu wchodzili: Maria Muszewska oraz Bartosz Grabowiec z klasy 3a z Banacha oraz uczniowie I LO w Świdnicy: Wiktoria Burek i Wojtek Bętkowski. W zawodach drużynowych nasz powiat okazał się niepokonany, zajmując 1. miejsce spośród pięciu powiatów obecnych na konkursie. W etapie indywidualnym Bartosz Grabowiec zajął 4. miejsce, a Maria Muszewska 6. miejsce na 20 uczestników. 
Młodym matematykom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kamil Kałużny znalazł się wśród dziesięciu najlepszych laureatów Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.
Uzyskał w ten sposób tytuł Laureata I stopnia i możliwość studiowania na wybranym przez siebie kierunku Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. W finale, który odbył się 24 marca 2024 roku w Krakowie zdobył 98 punktów na 100 możliwych do uzyskania.
Do konkursu przygotowywał się pod kierunkiem pani Agnieszki Grymek.
Gratulujemy!!!

 

W piątek, 12 kwietnia, w ZSM w Świdnicy odbyła się XX jubileuszowa edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego. 
Pierwsze miejsce zajęła Maria Muszewska a drugie Bartosz Grabowiec z klasy 3a (ex aequo z dwiema osobami z I LO w Świdnicy).
Zwycięska czwórka będzie reprezentować nasz powiat w XII Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym, w tym roku organizowanym w Zakopanem. Wśród 32 uczestników z powiatu świdnickiego bardzo dobrze spisali się również inni uczniowie naszej szkoły. Jakub Kierul, Julia Szapańska, Oliwia Witkowska i Natalia Strzelczyk znaleźli się w pierwszej dziesiątce najlepszych matematyków naszego regionu. II LO reprezentowali również Wojciech Lingo (3a)  i Mirella Walczak z klasy 3d. Uczniowie z klasy IIIa przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pani Agnieszki Grymek, z kl. IIId pani Doroty Pierzchały. Serdecznie gratulujemy!

Miło nam poinformować, iż Kamil Kałużny, uzdolniony matematyk z klasy IV A, wziął udział w etapie okręgowym 75. Olimpiady Matematycznej.  Czekamy z niecierpliwością na wyniki. 18 marca zostanie opublikowana lista osób zakwalifikowanych do III etapu olimpiady. Kamilu, gratulujemy i trzymamy kciuki.

 

Miło nam poinformować, że Maria Muszewska z kl. III A i Kamil Kałużny z kl. IV A zakwalifikowali się do etapu okręgowego XVII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki, który odbędzie się 28 stycznia w Nowej Soli. Opiekunem uczniów jest pani Agnieszka Grymek. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

Miło nam poinformować, że Kamil Kałużny z kl. III a zajął I miejsce w XI Indywidualnym Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym, który w tym roku odbył się w I LO w Łowiczu. Kamil zwyciężył w konkursie indywidualnym oraz drużynowym, w którym wraz z uczniami I LO, reprezentował powiat świdnicki. Do konkursu naszego ucznia przygotowywała pani Agnieszka Grymek.
Serdeczne gratulacje!

W dniu 14.04.2023 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy odbył się XIX Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 3 szkół średnich z powiatu świdnickiego.
W pierwszej dwunastce konkursu znalazło się 6 uczniów naszej szkoły. II miejsce zajął Kamil Kałużny.
Dwunastkę uzupełnili: Miłosz Kałwak, Antoni Pieszczoch, Szymon Kaczmarek, Michał Stawarz i Janek Bieszczad.
Kamil reprezentować będzie powiat w konkursie międzypowiatowym w Łowiczu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

652 uczniów szkoły średniej ukończyło tegoroczną edycję Studium Talent na PWR z fizyki lub matematyki. W tym gronie znalazło się 20 uczniów, którzy otrzymali oceny celujące (6 z matematyki i 14 z fizyki). Dla nich drzwi na studia PWR stoją już otworem. Jedną z osób, która otrzymała ocenę celującą jest Kamil Kałużny z klasy 3A. Kamil w czwartek odebrał gratulacje i nagrody na uroczystej gali finałowej w auli Politechniki Wrocławskiej.

Zdjęcia ze strony Politechnika Wrocławska
Gratulujemy!

Miło nam poinformować, że Kamil Kałużny z klasy 3A awansował do etapu okręgowego Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Tym bardziej należy docenić sukces Kamila, że zadania na olimpiadzie obejmują w większości materiał z klasy czwartej.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

27 kwietnia 2022 r. odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Matematyczny. Naszą szkołę reprezentowali:  Dawid Kruk, Alicja Rembisz, Kamil Kałużny, Miłosz Kałwak i Szymon Kaczmarek.
Miło nam poinformować, że Dawid Kruk zajął 2 miejsce a Kamil Kałużny miejsce 3. Tym samym chłopcy zakwalifikowali się do etapu międzypowiatowego, który odbędzie się w Kartuzach.
Opiekunkami uczniów są pani Beata Wróbel-Gębala oraz pani Agnieszka Grymek.
Gratulujemy i obiecujemy trzymać kciuki!