W tegorocznej, trzeciej edycji konkursu, II Liceum Ogólnokształcące reprezentowały cztery drużyny prowadzone przez nauczyciela informatyki Piotra Rudownika, z czego trzy zakwalifikowały się do półfinałów. Turniej z udziałem naszych uczniów odbył się 16 kwietnia 2009 w budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Ogólnopolska olimpiada wiedzy o Internecie „DialNet Masters” jest konkursem przeznaczonym dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z całej Polski. Zawody organizowane są przez Dialog SA. przy merytorycznym wsparciu ze strony Politechniki Wrocławskiej. Patronat nad olimpiadą objął Urząd Komunikacji Elektronicznej i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Do wielkiego finału zakwalifikowała się tylko jedna, najbardziej doświadczona drużyna w składzie: Artur Kołakowski, Adam Czarnecki, Michał Szczelina oraz Krzysztof Maziarz. „Marcin”- bo taka jest nazwa ich drużyny zajął drugie miejsce przegrywając jednym punktem z drużyną „EjNoAleJaNIeWiem” z Legnicy. W czasie trwanie półfinału nie tylko zawodnicy trudzili się z pytaniami, również kibice mogli brać udział w licznych konkursach, polegających np. rzucaniu myszką komputerową, bądź przyciąganiu konia na sznurku.
Wielki finał odbędzie się 5. czerwca we Wrocławiu. Nagrodą główną jest wycieczka do Chin.

Trzymamy kciuki za naszą drużynę, życząc im wygranej.