jFontSize
A- A A+

Czytelnicy miesięcznika „Elektronika dla wszystkich” w numerze lipcowym natknęli się na ciekawy artykuł. Na okładce czasopisma znajdował się projekt naszego ucznia Tomka Szewczyka z klasy IIIa. Devastator – tak nazwał on projekt cyfrowego zegarka wizualnie przypominającego paczkę dynamitu.

Devastator gościł już w naszej szkole dwa lata temu. Wówczas swym dziełem Tomek wywalczył II miejsce w konkursie na projekt dla elektroników amatorów. Sam Devastator zrobił niezapomniane wrażenie na uczniach IILO. Starannie wykonana atrapa do złudzenia przypominała bombę z zapalnikiem czasowym.

Artykuł na okładce to kolejny sukces Tomka. W ostatnim roku wraz z innymi uczniami naszej szkoły zdobył on II miejsce w Ogólnopolskich Walkach Robotów zorganizowanych przez firmę Motorola Solutions i wyróżnienie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości.