jFontSize
A- A A+

Z przyjemnością informujemy, że do II etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” zakwalifikowali się następujący uczniowie: Bartłomiej Tomczak z kl. III B, Hubert Gościmski i Maksymilian Skóra z kl. III D. Opiekunem uczniów jest pani prof. Alicja Kwiatkowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

13.06.2019 r. odbyła się uroczysta Gala Finałowa II Kongresu Młodzieży Przedsiębiorczej, która stanowiła zakończenie zmagań „Młodych z pomysłem na przemysł 4.0”. Organizatorami konkursu była Społeczna Akademia Nauk w Świdnicy, we współpracy z Sudecką Izbą Przemysłowo-Handlową i Stowarzyszeniem Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości, a także partnerami i fundatorami – Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz spółką epeKoks z Wałbrzycha. Patronat nad projektem objęli prezydent Świdnicy i starosta świdnicki.

Z przyjemnością informujemy, że Grzegorz Kaczmarek z kl. II A i Wojciech Gaik z kl. II C zakwalifikowali się do II etapu XXXII edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, który odbędzie się 11 stycznia we Wrocławiu.

Opiekunką uczniów jest p. prof. Jolanta Skarzyńska.

11 kwietnia br. drużyna naszej szkoły w składzie: Aleksandra Żelazowska, Kinga Kępa i Konrad Sosnowski (wszyscy z kl. I A) wzięła udział w VIII Wojewódzkim Turnieju Przedsiębiorczości „Innowacyjność jako cecha przedsiębiorczości” organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Wśród wielu drużyn z całego województwa uplasowaliśmy się na trzecim miejscu.

Miło nam poinformować, że do etapu okręgowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zakwalifikowała się Wiktoria Krzyżańska z kl. I D. II etap konkursu odbędzie się 15 marca we Wrocławiu.

Opiekunką uczennicy jest p. Alicja Kwiatkowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

16 marca 2017 r. Karol Żmijewski oraz Maksymilian Zabijak (kl. I B) uczestniczyli w II etapie VII Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanego przez Dolnośląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych we Wrocławiu.

7 czerwca 2017 r. dwa zespoły z naszej szkoły w składzie: Anna Boroń, Natalia Ziomko i Maksymilian Zabijak oraz drugi zespół: India Bogusławska, Emilia Łopacka oraz Natalia Moskwa wzięły udział w gali finałowej, która podsumowywała trwający od marca Kongres Młodzieży Przedsiębiorczej.

 

W ubiegłą środę (5 kwietnia 2017 r.) odbyła się XII już edycja Wojewódzkiego Turnieju Przedsiębiorczości. Do walki o zwycięstwo stanęło osiem drużyn z całego województwa dolnośląskiego, w tym dwie ze Świdnicy – z II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych, który był organizatorem konkursu.

<table border="0">
<tbody>
<tr>
<td style="width: 30%; text-align: center;"><img src="/images/olimp.jpg" border="0" width="140" /></td>
<td>
<p style="text-align:justify;">Miło nam poinformować, że <strong>Marcin Pienio</strong> z kl. I a przeszedł pomyślnie eliminacje do II etapu I edycji Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach.</p>
<p style="text-align:justify;">Marcinowi gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie.</p>
</td>
</tr>
</tbody>
</table>

Informuję, że drużyna Naszej Szkoły w składzie:

  1. Karolina Ścisłowicz
  2. Maciej Janiak
  3. Jakub Janiak
z klasy IIb zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.