07 marca 2024 r. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu gościł uczestników etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości. Z naszej szkoły do tego etapu olimpiady zakwalifikowali się następujący uczniowie: Antoni Pieszczoch z kl. IV a oraz Michał Bryks, Michał Skoczylas, Stanisław Rzepecki z kl. IV b. W etapie okręgowym olimpiady wzięli udział  Antoni Pieszczoch i Michał Bryks.
Uczestnictwo w prestiżowej olimpiadzie i zdobyta wiedza jest wartością dodaną w samorealizacji uczniów.

12 czerwca 2023 r. odbył się finałowy etap IV Kongresu Młodzieży Przedsiębiorczej "Młodzi z Pomysłem 4.0". Wydarzenie organizowane było m. in. przez Społeczną Akademię Nauk w Świdnicy. W konkursie brało udział 28 zespołów, które miały do przygotowania projekt społeczny lub biznesowy. Nasze uczennice - Maria Muszewska i Kinga Wiśniewska z klasy 2a otrzymały wyróżnienia w projekcie społecznym. Weronika Bałos i Weronika Rus z klasy 2b uzyskały tytuły finalistek z projektem biznesowym o nazwie Growth Academy. Dziewczyny przygotowywały się pod okiem Pani Alicji Kwiatkowskiej.

2 marca 2023 r. we Wrocławiu odbył się etap okręgowy XVIII Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem Biznes i Zarządzanie. Naszą szkołę reprezentowali Michał Skoczylas i Stanisław Rzepecki z kl. III B.
Uczniowie z sukcesem rozwiązali test pisemny i zakwalifikowali się do etapu ustnego, w którym wzięło udział 50 osób. Po zaciętej rywalizacji Michał zajął 20 miejsce i zabrakło mu niewiele, aby dostać się do ścisłej piętnastki kwalifikującej się do etapu centralnego olimpiady. Opiekunem uczniów była pani Alicja Kwiatkowska.

Miło nam poinformować, że do etapu okręgowego XVIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem Biznes i Zarządzanie zakwalifikowali się uczniowie z klasy III B - Michał Skoczylas i Stanisław Rzepecki.
Zmagania etapu okręgowego odbędą się we Wrocławiu 2 marca 2023 r. Opiekunem uczniów jest p. prof. Alicja Kwiatkowska.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach olimpiady.

Miło nam poinformować, że projekt społeczny autorstwa Klaudii Karczmarz (z klasy 3C) i Huberta Gościmskiego (z klasy 4D) otrzymał nagrodę główną w konkursie na projekt z przedsiębiorczości społecznej w ramach inicjatywy „Odkrywamy przedsiębiorczość społeczną” finansowanego ze środków Ministra Edukacji i Nauki. Uczniowie z rąk dr Jarosława Szandurskiego, prezesa Stowarzyszenia KIES, odebrali certyfikaty oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!
Opiekunką uczniów jest p. prof. Alicja Kwiatkowska.

W minioną środę, 20 kwietnia, odbył się ogólnopolski etap „Sukcesu na bank” – turnieju wiedzy o finansach i ekonomii skierowanego do uczniów szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów z klasy 3D w składzie: Hubert Gościmski, Szymon Denes, Maksymilian Skóra, Samuel Zinkiewicz i Grzegorz Franeczek. Chłopcy poprawnie odpowiedzieli na 27 pytań, co zapewniło im 24. miejsce wśród kilkuset drużyn z całej Polski.
Opiekunką uczniów była Pani prof. Alicja Kwiatkowska.
Gratulujemy wyniku!

Drużyna uczniów z kl. 3d w składzie: Hubert Gościmski, Szymon Denes, Maksymilian Skóra, Samuel Zinkiewicz, Grzegorz Franeczek, reprezentuje naszą szkołę w projekcie Sukces na Bank. Jest to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). 23 marca chłopcy wzięli udział w teście eliminacyjnym tego projektu. Spośród 299 zespołów z całej Polski nasi uczniowie zakwalifikowali się z 13.wynikiem do grupy 32 drużyn, które wezmą udział w dalszej rywalizacji.
Gratulacje i pomyślności!

Z przyjemnością informujemy, że do II etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” zakwalifikowali się następujący uczniowie: Bartłomiej Tomczak z kl. III B, Hubert Gościmski i Maksymilian Skóra z kl. III D. Opiekunem uczniów jest pani prof. Alicja Kwiatkowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

13.06.2019 r. odbyła się uroczysta Gala Finałowa II Kongresu Młodzieży Przedsiębiorczej, która stanowiła zakończenie zmagań „Młodych z pomysłem na przemysł 4.0”. Organizatorami konkursu była Społeczna Akademia Nauk w Świdnicy, we współpracy z Sudecką Izbą Przemysłowo-Handlową i Stowarzyszeniem Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości, a także partnerami i fundatorami – Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz spółką epeKoks z Wałbrzycha. Patronat nad projektem objęli prezydent Świdnicy i starosta świdnicki.

Z przyjemnością informujemy, że Grzegorz Kaczmarek z kl. II A i Wojciech Gaik z kl. II C zakwalifikowali się do II etapu XXXII edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, który odbędzie się 11 stycznia we Wrocławiu.

Opiekunką uczniów jest p. prof. Jolanta Skarzyńska.