W minioną środę, 20 kwietnia, odbył się ogólnopolski etap „Sukcesu na bank” – turnieju wiedzy o finansach i ekonomii skierowanego do uczniów szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów z klasy 3D w składzie: Hubert Gościmski, Szymon Denes, Maksymilian Skóra, Samuel Zinkiewicz i Grzegorz Franeczek. Chłopcy poprawnie odpowiedzieli na 27 pytań, co zapewniło im 24. miejsce wśród kilkuset drużyn z całej Polski.
Opiekunką uczniów była Pani prof. Alicja Kwiatkowska.
Gratulujemy wyniku!

Drużyna uczniów z kl. 3d w składzie: Hubert Gościmski, Szymon Denes, Maksymilian Skóra, Samuel Zinkiewicz, Grzegorz Franeczek, reprezentuje naszą szkołę w projekcie Sukces na Bank. Jest to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). 23 marca chłopcy wzięli udział w teście eliminacyjnym tego projektu. Spośród 299 zespołów z całej Polski nasi uczniowie zakwalifikowali się z 13.wynikiem do grupy 32 drużyn, które wezmą udział w dalszej rywalizacji.
Gratulacje i pomyślności!

Z przyjemnością informujemy, że do II etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” zakwalifikowali się następujący uczniowie: Bartłomiej Tomczak z kl. III B, Hubert Gościmski i Maksymilian Skóra z kl. III D. Opiekunem uczniów jest pani prof. Alicja Kwiatkowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

13.06.2019 r. odbyła się uroczysta Gala Finałowa II Kongresu Młodzieży Przedsiębiorczej, która stanowiła zakończenie zmagań „Młodych z pomysłem na przemysł 4.0”. Organizatorami konkursu była Społeczna Akademia Nauk w Świdnicy, we współpracy z Sudecką Izbą Przemysłowo-Handlową i Stowarzyszeniem Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości, a także partnerami i fundatorami – Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz spółką epeKoks z Wałbrzycha. Patronat nad projektem objęli prezydent Świdnicy i starosta świdnicki.

Z przyjemnością informujemy, że Grzegorz Kaczmarek z kl. II A i Wojciech Gaik z kl. II C zakwalifikowali się do II etapu XXXII edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, który odbędzie się 11 stycznia we Wrocławiu.

Opiekunką uczniów jest p. prof. Jolanta Skarzyńska.

11 kwietnia br. drużyna naszej szkoły w składzie: Aleksandra Żelazowska, Kinga Kępa i Konrad Sosnowski (wszyscy z kl. I A) wzięła udział w VIII Wojewódzkim Turnieju Przedsiębiorczości „Innowacyjność jako cecha przedsiębiorczości” organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Wśród wielu drużyn z całego województwa uplasowaliśmy się na trzecim miejscu.

Miło nam poinformować, że do etapu okręgowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zakwalifikowała się Wiktoria Krzyżańska z kl. I D. II etap konkursu odbędzie się 15 marca we Wrocławiu.

Opiekunką uczennicy jest p. Alicja Kwiatkowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

16 marca 2017 r. Karol Żmijewski oraz Maksymilian Zabijak (kl. I B) uczestniczyli w II etapie VII Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanego przez Dolnośląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych we Wrocławiu.

7 czerwca 2017 r. dwa zespoły z naszej szkoły w składzie: Anna Boroń, Natalia Ziomko i Maksymilian Zabijak oraz drugi zespół: India Bogusławska, Emilia Łopacka oraz Natalia Moskwa wzięły udział w gali finałowej, która podsumowywała trwający od marca Kongres Młodzieży Przedsiębiorczej.

W ubiegłą środę (5 kwietnia 2017 r.) odbyła się XII już edycja Wojewódzkiego Turnieju Przedsiębiorczości. Do walki o zwycięstwo stanęło osiem drużyn z całego województwa dolnośląskiego, w tym dwie ze Świdnicy – z II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych, który był organizatorem konkursu.