20.III.2012r. odbył się III Wojewódzki Turniej Przedsiębiorczości organizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.
Drużyna z naszej szkoły w składzie: Magdalena Miś, Anna Lasak, Magdalena Ślusarczyk zajęła III miejsce.
Opiekunem uczniów była p. prof. A. Kwiatkowska.

W dniu 20 marca w jednej z sal Urzędu Stanu Cywilnego odbył się Finał II Wojewódzkiego Turnieju Przedsiębiorczości. Stawiło się na niego 14 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatów świdnickiego, oleśnickiego, wałbrzyskiego, dzierżoniowskiego i wrocławskiego. Nie mogło tam zabraknąć też i naszego liceum. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Lasak (1a), Magdalena Ślusarczyk (1b) oraz Magdalena Miś (2a). Konkurs składał się z pięciu konkurencji. Pierwszą z nich było zadanie praktyczne do wykonania w programie rachunkowym Rachmistrz GT. Następnie uczestnicy zmierzyli się z 40-pytaniowym testem z wiedzy o finansach, ekonomii i aktualnych wydarzeniach w gospodarce. Kolejne wyzwanie stanowiło przedstawienie wcześniej przygotowanej prezentacji. Dotyczyła ona podatków obowiązujących na terenie Unii Europejskiej. Później uczniowie mieli okazję popisać się znajomością języka obcego w na poczekaniu przygotowywanych scenkach dotyczących spraw biznesowych, były to np. rezerwacja biletów lotniczych, reklamacja, promocja firmy lub rozmowa kwalifikacyjna. Do ostatniego etapu przystąpiły 3 drużyny z największą ilością punktów. Były to reprezentacje: Zespołu Szkół Ekonomicznych, II Liceum w Świdnicy oraz I Liceum w Świdnicy. Konkurencja ta polegała na rozegraniu partii w grze Ca$hFlow, która wymagała zarówno zdolności maklerskich i w głównej mierze szczęścia. Po zaciętym półgodzinnym boju zwycięstwo odniosło I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. Drugi stopień podium przypadł Zespołowi Szkół Ekonomicznych. Zaś na trzecim miejscu uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. Jest to ogromny sukces naszej szkoły. Reprezentującej naszą szkołę drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy wielu podobnych sukcesów w przyszłości.

Tekst: Anna Lasak i Magdalena Miś