jFontSize
A- A A+
 

W ubiegłą środę (5 kwietnia 2017 r.) odbyła się XII już edycja Wojewódzkiego Turnieju Przedsiębiorczości. Do walki o zwycięstwo stanęło osiem drużyn z całego województwa dolnośląskiego, w tym dwie ze Świdnicy – z II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych, który był organizatorem konkursu.

Na początku drużyny rozwiązywały test z zakresu przedsiębiorczości, gdzie musiały się wykazać swoją wiedzą ekonomiczną. Kolejnym etapem były gry strategiczne - „Colloseum” lub „Liderzy Europy”, mające na celu choć trochę odzwierciedlić ryzyko gry na giełdzie oraz konsekwencje wyborów, takich jak zaciągnięcie kredytu czy handel z innymi przedsiębiorcami. Następnie uczestnicy przedstawili swoje prezentacje, w tym roku dotyczące biznesplanu przedsiębiorcy. Na koniec musiały zaprezentować 3-minutową wypowiedź w języku angielskim na wcześniej wylosowany temat.

Drużyna z II Liceum w składzie: Karolina Ścisłowicz, Maciej Janiak i Jakub Janiak znów znalazła się na podium, zajmując III miejsce.

Gratulujemy!