Absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego osiągnęli najwyższe wyniki egzaminu maturalnego w roku 2009. Szczególnie ważne jest to, że najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie bez konieczności korzystania z różnego rodzaju kursów przygotowawczych. Potwierdziło się, że systematyczna praca ucznia przez 3 lata pozwala na wysoki wynik egzaminu.

Fakty:

• 99,45% uczniów zdało egzamin pisemny
  • 99,45% uczniów zdało egzamin ustny (Mamy nadzieję, że po sesji poprawkowej będzie 100%.)
  •  Wszystkie wyniki średnie egzaminów maturalnych przewyższają znacznie średnie powiatowe i wojewódzkie.
  • 8 uczniów uzyskało średni wynik wszystkich obowiązkowych egzaminów powyżej 90% (najwyższy wynik 92,4%)

Wyniki przedmiotowe będzie można przeanalizować po opublikowaniu wyników staninowych wszystkich maturzystów, ale warto już dzisiaj wspomnieć o chemii, języku angielskim i matematyce.

• 23% zdających chemię na poziomie rozszerzonym przekroczyło 90% -
    (najwyższy wynik to 100%)
  • 39% zdających pisemnie język angielski na poziomie podstawowym i 15% na poziomie rozszerzonym uzyskało wynik  powyżej 90% - (najwyższy wynik to 100%)
  • 8% zdających matematykę na poziomie rozszerzonym przekroczyło 90% -
    (najwyższy wynik to 98%)

Inne wysokie wyniki to np. – język polski – 97%, fizyka 92%, biologia 85%. Warto też dodać, że egzamin ustny  z języka polskiego 38 uczniów zdało na 100% a z języka angielskiego 22.

Opracował na podstawie wyników z CKE

Jacek Iwancz