Dnia 14.03.2013r. odbył się XI Międzyszkolny Turniej Teatralny w kategorii szkoły ponadgimnazjalne, na którym zaprezentowała się grupa teatralna (znana już z zeszłorocznych Konfrontacji Teatralnych) z nowym spektaklem pióra Emilii Kozłowskiej pt. „Dyrektorowa”. „Teatrzyk Gęś Niezbyt Zielona” ponownie pokazał swoje niezawodne umiejętności w konkurencji „inscenizacja teatralna”, w której za rywali miał grupy z I i II LO.

„Dyrektorowa” to zabawna komedia, przedstawiająca zazdrosną żonę dyrektora firmy, która z powodu niezbyt rozważnych decyzji prawie zaprzepaszcza szanse firmy na współpracę z angielską inwestorką. „Dyrektorowa”, mimo iż lekka i w gruncie rzeczy niewymagająca, niesie morał tak dla pań, jak i dla panów. Dla pań –nie dać się mężowi, dla panów- nie dać się teściowej ( tak, teściowa również odgrywa istotna rolę w przedstawieniu). Po długich obradach jury w składzie: p. Joanna Chojnowska, p. Grzegorz Stawiak przyznało „Teatrzykowi…” 7,5 na 10 punktów. Tym samym grupa zdobyła II miejsce na Turnieju. Dziękujemy również uczniom klasy II d, którzy w pozostałych trzech konkursach dzielnie zdobywali wysokie noty.

Obsada:
Dyrektorowa ( Petronela Niezguła) - Emilia Kozłowska - III d