jFontSize
A- A A+

9 marca br. ( sobota) okazał się bardzo szczęśliwym dniem dla uczestniczki ustnego etapu okręgowych zawodów Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Weronika Bunij z klasy I d odważnie stawiła czoła komisji składającej się z utytułowanych przedstawicielek katedry językoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego i została skierowana do etapu centralnego olimpiady, który odbędzie się w Warszawie w dniach od 17-go do 20-go kwietnia br.
Weronika była jedyną reprezentantką powiatu świdnickiego w gronie zaledwie 20 osób z całego Dolnego Śląska i na uwagę zasługuje fakt,że uczennica klasy pierwszej awansuje tak szybko do kolejnych etapów.Wielka w tym zasługa naszej humanistki, która interesuje się wieloma dziedzinami nauki, "pochłania" tony wartościowych książek i interesuje się ciekawymi zagadnieniami z zakresu kultury (nawet kognitywistyka nie jest jej obca !).

Już dziś trzymamy za nią kciuki, bo na kolejnym etapie czeka ją napisanie analizy porównawczej dwóch utworów liter.,a jej aktualnym zadaniem przygotowawczym jest także naukowe opracowanie dwóch tematów z zakresu historii literatury i językoznawstwa.Życzymy powodzenia!

Opracowała Mariola Mackiewicz