jFontSize
A- A A+

30 października 2012 r. miałam zaszczyt uczestniczyć w uroczystym rozdaniu nagród laureatom konkursu na esej pt. „Czy dzieci jak ryby głosu nie mają ?” zorganizowanym przez Rzecznika Praw Dziecka.
Jury przy okazji rozdawania nagród przyznało, że poziom prac konkursowych był bardzo wyrównany i trudno było wyróżnić poszczególne eseje z 820 nadeszłych propozycji.
Wydarzenie było zorganizowane na bardzo wysokim poziomie. Po godzinnej prelekcji na temat praw dziecka i ich respektowania przeprowadzonej przez Kapitułę konkursową uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Miłą niespodzianką były upominki dla szkół w postaci pięknie wydanej, przeznaczonej do powieszenia na ścianę „Konwencji Praw Dziecka”.

Po części oficjalnej uczestnicy zostali zaproszeni do gmachu Sejmu RP, co w moim mniemaniu okazało się największą nagrodą. Zwiedzanie obiektu było dalekie od modelu nudnych lekcji muzealnych. Możliwość obejrzenia korytarzy i sal, w których na co dzień przebywają politycy, a niegdyś uświetnili swoją obecnością Jan Paweł II , Barack Obama czy Nicolas Sarkozy, to przeżycie na długo pozostające w pamięci. Przewodnik prowadził sejmową prelekcję w bardzo ciekawy sposób, dzięki czemu wiem, dlaczego min. poręcza w sejmie mają kształt węży, gdzie znajdują się Gabinety Cieni i z jakiego powodu zbudowano podziemne korytarze pod kompleksem rządowych budynków. Na koniec spotkania zostaliśmy zaproszeni do restauracji „Sejmowa”, a po obiedzie odbyło się uroczyste pożegnanie uczestników.

Bardzo cieszę się, że miałam możliwość uczestniczenia w tak wspaniałym wydarzeniu i chciałam podziękować organizatorom konkursu za tak rzetelne przygotowanie Gali rozdania nagród.

Monika Krumplewska

Więcej informacji na stronie Rzecznika Praw Dziecka"