jFontSize
A- A A+

Maciej Krogel oraz Dawid Tymiński, dwójka humanistów z klasy III d, odniosła kolejny sukces w zawodach o randze ogólnopolskiej, tym razem w XII edycji konkursu dla młodych dziennikarzy, organizowanego przez redakcję tygodnika „Wprost” oraz Ambasadę USA w Polsce. Tematem, z którym przyszło w tym roku zmierzyć się młodym adeptom dziennikarstwa, było uzasadnienie, dlaczego warto ratować tradycyjne gazety i czasopisma.

Jury, w skład którego weszli min. redaktor naczelny tygodnika Tomasz Lis, Piotr Kraśko oraz Dorota Warakomska, bardzo wysoko oceniło prace naszych uczniów, co w efekcie pozwoliło im uplasować się w dziesiątce wyróżnionych finalistów konkursu. Dzięki zdobytemu tytułowi 22 września nasi uczniowie wraz ze swoją opiekunką p. prof. Mariolą Szaciło-Mackiewicz, wezmą udział w uroczystym przyjęciu podsumowującym konkurs w prywatnej rezydencji Ambasadora USA w Warszawie, gdzie będą mieli okazję zamienić kilka słów z członkami jury. Ponadto zdobyta nagroda upoważnia ich do uczestnictwa w prestiżowej gali „Człowiek Roku 2010” oraz podjęcia stażu w redakcji tygodnika „Wprost”, gdzie będą mogli doskonalić swe dziennikarskie umiejętności pod okiem najlepszych polskich dziennikarzy. Sukces jest tym większy, iż laureatami konkursu są zazwyczaj studenci renomowanych uczelni, a Maciej i Dawid są jeszcze uczniami naszego liceum. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szczegóły konkursu na stronie Wprost

Tekst: Dawid Tymiński