Miło nam poinformować, że Nina Jarosz, Hubert Gościmski i Samuel Zinkiewicz (wszyscy z klasy 4D) zakwalifikowali się do II etapu LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Zadaniem, z jakim musieli zmierzyć się uczniowie, było przygotowanie pracy badawczej na jeden z wybranych tematów. Nina skupiła się na motywie domu w literaturze renesansu i baroku, zwracając również uwagę na ewolucję tego motywu na przestrzeni późniejszych epok. Natomiast chłopcy wzięli na warsztat temat dotyczący przyszłości literatury – Samuel rozważał potencjał książki elektronicznej na rynku literackim, pochylając się też nad kwestią praw autorskich i niezależną literaturą internetową; Hubertowi zaś zależało na wyeksponowaniu zalet książek, które stanowią o ich sile w starciu z nowymi technologiami. Wszystkie prace zostały bardzo dobrze przyjęte przez jury, co zapewniło naszym uczniom awans do etapu okręgowego, który odbędzie się 11 lutego we Wrocławiu. Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki.
Opiekunką uczniów jest p. prof. Anna Krysiak.