Z przyjemnością informujemy, że Nina Jarosz i Hubert Gościmski z klasy 3D, zakwalifikowali się do drugiego etapu LII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Zawody szkole polegały na przygotowaniu pracy pisemnej w formie rozprawki na jeden z wybranych tematów. Nina przyglądała się nawiązaniom do twórczości Jana Kochanowskiego w poezji polskiej, w swojej pracy odwołała się m. in. do wierszy Leopolda Staffa, Juliusza Słowackiego i Juliana Przybosia. Natomiast Hubert skupił się na powieści Jacka Dukaja „Imperium chmur”, w której doszukiwał się nawiązań do „Lalki” Bolesława Prusa.
Etap okręgowy olimpiady odbędzie się 12 lutego we Wrocławiu. Opiekunem uczniów jest p. prof. Elżbieta Badzioch-Zarzycka.