17 czerwca 2009r w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbył się finał Projektu Edukacji Teatralnej 2008/2009, podczas którego ogłoszone zostały wyniki powiatowego konkursu na dramat teatralny „Ze swojego podwórka” dla szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie naszej szkoły nie tylko gremialnie podjęli wyzwanie zmierzenia się z niełatwą i dość specyficzną formą dramatu, ale także odnieśli znaczący sukces, zajmując wszystkie premiowane podium miejsca.

I nagrodę zdobył dramat pt.: „BABY SHOW” autorstwa Aleksandry Lemańskiej, uczennicy klasy Ic. Na drugim miejscu uplasował się utwór uczennicy klasy Id Patrycji Strzyżewskiej pt.: ”TEORETYCZNIE WSZYSTKO BEZ SENSU, KOŃCZY SIĘ DOBRZE”. Trzecie miejsce zajął Maciej Krogel, uczeń Id, a zarazem autor scenariusza pt.: „O ZACHOWANIU SIĘ W PUSZCZY, CZYLI INSTYNKT STADNY”. Istotny punkt programu uroczystości stanowiły inscenizacje, przygotowane przez Grupę Teatralną pod wodzą Juliusza Chrząstowskiego – abiturienta naszej szkoły – na kanwie utworów, uhonorowanych laurem pierwszego i drugiego miejsca w konkursie.

Ponadto, jury konkursu postanowiło przyznać siedem wyróżnień, z czego pięć trafiło do rąk uczniów naszej szkoły. Oto lista wyróżnionych:

Dobrochna Fila, kl Id
Agnieszka Lisowska, kl Id