Dwie uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy: Monika Florczak z kl. III d i Marta Miranowicz z kl. II c otrzymały mandaty poselskie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ich prace zostały wyłonione jako najlepsze spośród 162 nadesłanych na konkurs do Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Opiekunami uczennic są: p. Renata Duda i p. Mariola Mackiewicz.

Marta wypowiedziała się na temat: Jak wydarzenia roku 1989 pamiętają nasze rodziny? Co wiesz o pokoleniach młodzieży, która przez 70 lat działała na rzecz demokracji i niepodległości? Co my możemy zrobić dla pomyślności Polski, aby żyło się lepiej nami pokoleniom, które przyjdą po nas?, a Monika napisała esej odnoszący się do słów Jana Pawła II: „nie ma wolności bez solidarności”.

Dziewczyny uczestniczyły 17 kwietnia w warsztatach we Wrocławiu, a 1 czerwca wezmą udział w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie, oby bardziej owocnych niż te prowadzone przez polityków zgrupowanych w poszczególnych partiach.

Praca Moniki Florczak