jFontSize
A- A A+

Te słowa Hugona Steinhausa stanowią myśl przewodnią XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Imprezą wiodącą święta nauki jest Debata Oksfordzka, w której biorą udział dwie szkoły z terenu województwa. W tym roku zaszczyt ten przypadł drużynie z naszego liceum oraz uczniom IX LO z Wrocławia. Kinga Kępa (kl. 3a), Grzegorz Kaczmarek (kl. 3a) i Maciej Michalak (kl. 3c) bronili tezy: ,,We współczesnym świecie matematyka jest najważniejszą z nauk”. Uczniowie ,,Banacha” zaprezentowali wysoki poziom merytoryczny i erystyczny.

Mimo że w ostatecznej klasyfikacji oponenci okazali się odrobinę lepsi, to nasza drużyna usłyszała wiele miłych słów od Rady Mędrców, w skład której wchodzili m.in. Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, Prorektor Politechniki Wrocławskiej oraz inne zasłużone osobistości. Naukowcy na końcu zauważyli, że spór o wyższość matematyki nad innymi dziedzinami wciąż pozostaje nierozstrzygnięty. Opiekunem drużyny jest p. prof. Renata Duda.

01.JPG02.JPG03.JPG04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpeg09.jpeg

images/Sukcesy/JezykPolski/2019/09DebataOxfordzka/07.jpg