Tegoroczny konkurs poświęcony A.Wajdzie wygrała drużyna z III LO w składzie: Małgorzata Podolak, Przemysław Czaicki, Jakub Michalik i Michał Szarwaryn (opiekun: pani Aleksandra Kulak). Na drugim miejscu znalazł się zespół z II LO: Aleksandra Stawarz, Patrycja Pałka, Weronika Wizimirska i Mateusz Urbaniak (opiekun: pani Elżbieta Badzioch-Zarzycka). Trzecie miejsce zajęła również grupa z III LO: Aneta Ciecierska, Justyna Milcarz, Wojciech Czarny i Szymon Wiraszka (także przygotowany przez panią Aleksandrę Kulak). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Kolejne dwa miejsca przypadły drużynom z I LO (opiekun: pani Beata Wierzbicka), miejsce 6. uczniom Liceum Ekonomicznego (opiekun: pani Agnieszka Okarmus). Pozostałe 4 drużyny, chociaż nie zakwalifikowały się do finału, mogły uczestniczyć w drugiej części konkursu i sprawdzić swoją wiedzę o życiu i artystycznym dorobku Andrzeja Wajdy.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje drużyna z gimnazjum z Lutomi Dolnej, która jako jedyna odpowiedziała na zaproszenie skierowane do gimnazjalistów naszego powiatu. Gratulujemy zarówno uczniom jak i przygotowującej zespół pani Bogumile Jas.

W konkursie nie po praz pierwszy wzięły też udział panie profesor z II LO: Agata Mester, Alicja Podgórska i Honorata Kierul. To one właśnie zdobyły najwięcej punktów, chociaż oczywiście nie rywalizowały z zespołami uczniowskimi.

Konkursowe zmagania oceniało jury w składzie: pani Halina Kopeć (II LO), pani Iwona Tomaszewska (II LO), pani Halina Szymańska (ŚOK), pani Beata Wierzbicka (I LO) i pani Aleksandra Kulak (III LO).

Konkurs przeprowadzono jak zwykle w II LO. Za część organizacyjną odpowiadała pani Renata Duda i klasa Id. Przygotowaniem zadań oraz prowadzeniem konkursu zajęli się uczniowie klasy III d pod kierunkiem pani Elżbiety Badzioch-Zarzyckiej, która była także autorką testu rozwiązywanego w pierwszym etapie konkursu. W części drugiej trzeba było m.in. rozpoznać karykatury aktorów, narysowane przez Kasię Kuriatę z I a, rozpoznać kadry i muzykę filmową,skojarzyć rekwizyty z tytułami lub bohaterami filmów, dopisać dalszy ciąg przedstawionej sceny, ułożyć rozsypankę, znać autorów książek, które były podstawą scenariuszy. Na koniec, już poza głównym konkursem, można było odgadywać, jakimi dziełami malarskimi inspirował się A. Wajda, tworząc kadry na wzór słynnych obrazów. Nie było łatwo, a walka o punkty dające miejsce w pierwszej trójce toczyła się do ostatniej konkurencji.

W przyszłym roku szkolnym zapraszamy na jubileuszowy XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Filmie!

01.jpg04.jpg05.jpg06.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg32.jpg33.jpg