09.04.2016 r. w ,,Słowackim” w Warszawie odbył się Finał VIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, zorganizowany między innymi przez ,,Charaktery” i Uniwersytet SWPS (pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej). Nasza szkoła bierze w nim udział od początku i odnosi sukcesy. Do grona czterech finalistek z ubiegłych lat dołączyły kolejne cztery ,,charakterne” dziewczyny: Klaudia Fortuna, Zuzanna Pacześniak, Karolina Zawisza i Gabriela Penczew- wszystkie z klasy IId.

Jednym z kluczowym słów turnieju była ,,motywacja”, której na pewno nie zabrakło ekipie z ,,Drugiego”. Humanistki od października zgłębiały tajniki psychologii, pokonały sporą konkurencję (po pierwszym teście Klaudia była 3. w Polsce), wzięły udział w warsztatach (np. o zarządzaniu czasem, o technikach radzenia sobie z konfliktami i o ścieżkach w psychologii), godnie reprezentowały szkołę. Choć nie zakwalifikowały się do części ustnej, mogą o sobie powiedzieć „wygrane”. Starania drużyny doceniła sama p. dr Dorota Krzemionka, znana psycholożka, autorka wielu publikacji i przewodnicząca jury ( patrz zdjęcia). Bogatsze o nowe doświadczenia, zmotywowane jeszcze bardziej do nauki i rozwijania zainteresowań dziewczyny spędziły w Warszawie interesujący dzień (mimo pobudki o 3.00. w nocy :) ).

Pani prof. Renata Duda i pani psycholog – Justyna Urbanowicz są dumne z sukcesu swoich podopiecznych.

087.jpg088.jpg089.jpg090.jpg091.jpg092.jpg093.jpg