Przed świętami został rozegrany etap okręgowy Konkursu Filozofii Klasycznej. Do finału we Wrocławiu zakwalifikowano 15 uczestników, a wśród nich Macieja Bagińskiego z klasy II a. Test podczas konkursu szkolnego rozwiązywało prawie 270 osób, zaś w drugim etapie 60 uczniów szkól średnich pisało rozprawkę na jeden z podanych tematów dotyczących filozofii kultury. Praca Macieja została wysoko oceniona i sklasyfikowana na 2. miejscu w okręgu świdnickim.

Udział w konkursie rozpoczynało ośmiu uczniów naszej szkoły przygotowujących się pod kierunkiem pani Elżbiety Badzioch - Zarzyckiej. Większość z nich uczestniczy w lekcjach etyki, jednak tematyka konkursu wymagała dodatkowej pracy, przeczytania i przeanalizowania wielu naukowych rozpraw. Wszystkim dziękujemy na wysiłek, zaś Maciejowi życzymy powodzenia w finale!