jFontSize
A- A A+

16 maja odbył się finał Jubileuszowego XX Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej w Międzyrzecu Podlaskim. W tym roku, na konkurs wpłynęło 160 zestawów wierszy i opowiadań z całej Polski.

Prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponad gimnazjalne oraz w dwóch kategoriach tematycznych – proza i poezja. Organizatorem konkursu było Międzyrzeckie Stowarzyszenie Teatralne. Wśród nadesłanych prac literackich dominowała proza, a tematyka utworów dotyczyła spraw społeczno-obyczajowych i relacji międzyludzkich.

Nasza uczennica Dominika Milanowska została laureatką drugiego miejsca w dziedzinie prozy. Nie jest jednak to jej debiut w tym konkursie, gdyż w poprzednich latach dwa razy była laureatką nagrody pierwszej.

- W tym roku, po raz pierwszy miałam możliwość osobiście odebrać nagrodę. Mimo iż wiązało się to z długą podróżą, myślę, że było warto. Klimat panujący w tamtejszym Ośrodku Kultury jest naprawdę specyficzny, a jego wystrój przypomina świdnickie Kino Gdynia. Rozdanie nagród odbyło się na wielkiej scenie, gdzie wszystkim laureatom zostały wręczone nagrody książkowe. Po całej uroczystości wszyscy obecni mogli również zasmakować pysznych ciast i kawy, które były serwowane w ramach kawiarenki dla gości. Było skromnie, spokojnie, aczkolwiek ciekawie i momentami zabawnie. Z chęcią wezmę udział w kolejnej edycji konkursu – mówi Dominika.

Mamy nadzieję, że to nie ostatni literacki sukces Dominiki. Gratulujemy zatem jeszcze raz i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

01.jpg02.jpg03.jpg