jFontSize
A- A A+

Mamy przyjemność poinformować o kolejnym sukcesie Huberta Jasinowskiego z klasy 2A. Na odbywającym się 12-13 listopada Pucharze Polski Polskiego Związku Kickboxingu w Świdniku w formule point fighting, Hubert (zawodnik UKS Taekwon-do Gryf) zdobył złoty medal, wygrywając rywalizację z najlepszymi krajowymi zawodnikami tej formuły walki w kategorii kadetów starszych +69 kg.
Gratulujemy!

Antoni Romanik - zajął I miejsce a Stanisław Romanik - miejsce III w Pucharze Polski Młodzików i Kadetów w Sumo w swojej kategorii wagowej! Maciej Kot - III miejsce w kategorii OPEN.
Gratulujemy sukcesu osiągniętego w zawodach pucharowych, które odbyły się 19 listopada w Sobótce. Nasi uczniowie są zawodnikami UKS Judo Świdnica.

W sobotni poranek 19.11.2022 r., na basenie przy ulicy Równej, odbyły się zawody Marconi Indoor Triathlon Świdnica. 
W czwartej edycji zawodów dla "twardzieli" wystąpiło troje uczniów z II LO:
JAGODA BABIARZ KL. 2A
MARTYNA MARKIEWICZ  KL. 2B
JAKUB KIERUL  KL. 2A

Zawodnicy triathlonu pod dachem rywalizowali w pływaniu - 10 min, jeździe na rowerze stacjonarnym - 20 min i biegu na bieżni - 15 min.
Osiągnięte wyniki w metrach przeliczano na punkty, a suma trzech konkurencji dawała wynik końcowy.
Nasi uczniowie osiągnęli wspaniałe rezultaty:
Jagoda z sumą pkt. 18,560 zajęła I miejsce w kategorii K-20,
Martyna z sumą pkt. 18,320 uplasowała się na II miejscu w kategorii K-20,
Jakub w kategorii mężczyzn OPEN z sumą pkt. 22,500 zajął V miejsce, w kategorii M-20 był bezkonkurencyjny, a w  klasyfikacji najlepszy świdniczanin, stanął na najwyższym stopniu podium

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w przygotowaniach do kolejnych zawodów!!!

15.11.2022 przechodzi do historii II LO.
II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Świdnicy Mistrzem Powiatowym w Piłce Nożnej. 

Zawody zorganizował Zespół Szkół w Żarowie, a trofeum o które graliśmy to Puchar Dyrektora.
Brawa dla organizatorów i dyrektora szkoły ZS w Żarowie, pana Adama Ciupińskiego.

Niesamowite historie rozgrywały się wczoraj na obiektach OSiR w Świdnicy!!! Na mistrzostwo powiatu czekaliśmy 15 lat!!!

Przed 11 listopada, Narodowym Świętem Niepodległości, dopisujemy datę 8 listopada 2022 roku. Przejdzie do historii szkolnej piłki nożnej. Jeszcze nigdy w tak efektownym stylu nie udało nam się wyjść z grupy i awansować do finału Powiatowych Mistrzostw Piłki Nożnej Chłopców.
Wygraliśmy kolejno z ZS Mokrzeszów 5:0, z LO Strzegom 5:2 i 6:0 z ZS Żarów. 
Przed nami finały tych zawodów, do których będziemy starali się jak najlepiej przygotować.

Skład drużyny: Marcel Litwiński, Szymon Moczurad, Emil Migas, Szymon Kaczmarek, Miłosz Kałwak, Hleb Bezrukov, Szymon Borowicz, Kacper Sikora, Łukasz Trybuszewski, Hubert Lipiński, Szymon Kędzior, Alex Błasz, Jakub Safian, Jacek Jeżewski, Kuba Król, Łukasz Pawlik, Filip Janus, Szymon Kulpiński.
Rolę kierownika zespołu pełnił Kacper Wysocki.
Opiekunami reprezentacji są Tomasz Gołowkin i Maciej Wodziński.

W miniony weekend prawie 500 zawodniczek i zawodników z 17 krajów europejskich rywalizowało w Pucharze Europy w Karate Kyokushin, który odbył się w Myślenicach pod Krakowem.
Polskę reprezentowała Anastazja Matysiak, uczennica kl. II b, trenująca w Świdnickim Klubie Kyokushinkai Karate.
W kategorii kata dziewcząt 14-15 lat, Anastazja po pierwszej rundzie plasowała się na pierwszym miejscu. W rundzie finałowej została pokonana przez zawodniczkę z  Hiszpanii. Matysiakówna z powodzeniem łączy naukę w klasie biologiczno-chemicznej z treningami i wyjazdami na zawody, które doprowadziły ją do mistrzostwa Europy. Nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy rangi mistrzowskiej.
Mega gratulacje!!!

Miło nam poinformować o sukcesie Huberta Jasinowskiego, ucznia klasy II A, na międzynarodowym turnieju – Polish Open CUP Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do, który został rozegrany 15-16 października w Opolu. Hubert zdobył złoty medal w konkurencji walk semi contact kadetów, wygrywając w drodze na podium 4 walki. W tym roku to nie jedyny sukces Huberta. W maju zdobył złoty medal w walkach semi contact oraz brązowy medal w walkach light contact na Mistrzostwach Polski Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do. W styczniu natomiast na Otwartych Mistrzostwach Śląska Polskiego Związku Kickboxingu Hubert zdobył złoty medal w walkach point fighting i srebrny w light contact zdobywając jednocześnie tytuł najlepszego zawodnika zawodów w kategorii wiekowej kadetów starszych. Hubert na co dzień trenuje w UKS Taekwon-do Gryf pod okiem trenera Waldemara Zdebskiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Trzecie, a nawet drugie miejsce było w zasięgu ręki. Niestety, dwa decydujące mecze pomimo prowadzenia w końcówce, kolokwialnie mówiąc, wypuściliśmy z rąk. Debiut w tych rozgrywkach zakończony na czwartym miejscu na szczeblu Strefy Wałbrzyskiej trzeba uznać za pomyślny i z nadzieją patrzeć na przyszły rok. Oprócz Emila Płoczyniaka, ucznia kl. IVa, cały skład zostaje na przyszły sezon. Drużynę II LO stanowią: Emil Płoczyniak, Janek Kaźmierczak, Filip Dadas, Michał Stawarz. Wcześniej awans do finału zapewnili Krzysztof Wyszyński i Igor Szopa, którzy byli nieobecni w Wałbrzychu.
Opiekunem zespołu jest Maciej Wodziński.

Puchar dyrektora ZSB-E trafił w ręce dyrektora II LO.
Za sprawą Janka Kaźmierczaka, Krzyśka Wyszyńskiego (obaj III c), Filipa Dadasa (II a) i Igora Szopy (II d) tytuł mistrzowski w zawodach koszykówki 3 na 3 przypadł w udziale II Liceum Ogólnokształcącemu.
Nasi zawodnicy zagrali 4 mecze i wszystkie wygrali, kolejno z ZS nr 1, I LO, ZSB-E i Technikum Ortopedycznym.
To pierwsze zawody na szczeblu powiatowym od bardzo długiego czasu.
Dziękujemy organizatorom i z niecierpliwością czekamy na finał Streetballa w Wałbrzychu, do którego zakwalifikowała się nasza reprezentacja.
Opiekunem drużyny II LO jest Maciej Wodziński.

W dniach 15-16 października w Opolu odbył się międzynarodowy turniej  TAEKWON-DO POLISH OPEN. Wśród 600 zawodników z Polski, Niemiec, Mołdawii, Rumunii i Ukrainy znaleźli się i nasi uczniowie - Kasandra Głowacka z kl. III d i Paweł Pietrzak z klasy II a. Oboje są zawodnikami Klubu Sportowego TIGER Świdnica. Miło nam poinformować, że zarówno Paweł jak i Kasandra stanęli na podium zdobywając medale:
Paweł Pietrzak -  I miejsce  w kategorii - walki light contact junior 16-18 lat,
Kasandra Głowacka -  III miejsce - walki light contact junior 16-18 lat. 
Obojgu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Cieszymy się, że i w tej dziedzinie sportu „Banach” ma swoich reprezentantów.