W Wilnie odbyły się Mistrzostwa Świata w wyciskaniu leżąc w stylu klasycznym. Z dumą informujemy, że Martyna Janaszek z klasy 3Bp zdobyła brązowy medal w kategorii juniorek do lat 18. Życzymy Martynie powodzenia w dalszej sportowej karierze!

Za oknami  jesień, ale uczniowie II LO w tym tygodniu rozpoczęli już sezon zimowy lekcjami na lodowisku. Bawiliśmy się świetnie przy okazji aktywnie ćwicząc podczas lekcji wychowania fizycznego. Przypominamy, że „ślizgawka” czynna jest we wszystkie dni tygodnia. Link do strony OSiR, gdzie znajduje się harmonogram zajęć i ślizgawek ogólnodostępnych poniżej:
Lodowisko / Rolkowisko – ŚOSiR, Świdnicki, Ośrodek, Sportu, Rekreacji

Zachęcamy wszystkich do tej formy aktywności.

Trzech uczniów naszej szkoły z ogromnymi sukcesami trenuje na co dzień trudną dyscyplinę sportową jaką jest judo. Na uwagę zasługuje fakt, że dwóch z nich to bliźniacy - Stanisław i Antoni Romanik, którzy startują w tej samej kategorii wagowej, co skutkuje bratobójczymi pojedynkami, na szczęście tylko na macie. A tak rywalizację między sobą opisują sami zainteresowani: „Razem z bratem walczymy w tej samej kategorii wagowej - 55kg, więc zdarza nam się spotykać na zawodach, jednak bardzo ze sobą rywalizujemy także na treningach i nigdy nie odpuszczamy sobie nawzajem podczas walki”. Natomiast trzeci z nich - Maciej Kot startuje w kategorii wagowej do 90 kg.

W dniu 05.02.2020 odbył się Finał Powiatowy w tenisie stołowym. I miejsce zgodnie z oczekiwaniami zajęły uczennice naszej szkoły Grażyna Marchewka oraz Martyna Konarska. Nasz złoty duet swoja grę prowadził koncertowo i bardzo spokojnie mając świadomość swoich umiejętności zdobył awans do dalszego etapu rozgrywek. Natomiast męska reprezentacja naszej szkoły, którą reprezentowali Wojciech Pabis oraz Marcel Litwiński walczyła bardzo dzielnie, niestety po zaciętym pojedynku odpadli w walce o półfinał. Gratulujemy naszym uczniom bardzo dobrej postawy a reprezentacji dziewcząt życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek.

W dniu 15.01.2020 odbył się Finał Strefy Wałbrzyskiej w piłce siatkowej dziewczyn. W tym roku rywalizacja była wyjątkowo wyrównana, a mecze obfitowały w spore emocje i o końcowym triumfie często decydował tie-break. Ostatecznie zajmujemy trzecie miejsce i w tym miejscu warto podkreślić ze nasza drużyna w znacznej części oparta jest na uczennicach klas pierwszych, a to dobry prognostyk na przyszłe lata. Dziewczynom serdecznie gratulujemy wyniku, a dodatkowo Aurelce Wolak życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

W środę, 11.12.2019 r., w sali gimnastycznej zacięty bój stoczyli koszykarze II LO i ZSE. Celne oko Juliusza Ćwirko zadecydowało o zwycięstwie reprezentacji II LO chłopców w piłce koszykowej. Wynik 33:32 przyniósł triumf gospodarzom. Niestety dwie szkoły: TO i ZSZ 1 nie dotarły na zawody. Brak tych drużyn nie przeszkodził w przeżywaniu sportowych emocji i radości z awansu do finału Powiatu. W następną środę kolejne emocje, a stawką jest półfinał Strefy Wałbrzyskiej. Oby gospodarze znów okazali się najlepsi.

II miejsce i awans do dalszego etapu rozgrywek zdobyły nasze siatkarki. W finale powiatowym pokonały I LO w Świdnicy w stosunku setów 2:0. Natomiast na uwagę zasługuje przebieg bardzo zaciętego drugiego spotkania, w którym zmierzyliśmy się z Ekonomikiem. Losy rywalizacji decydowały się w tie-breaku i niestety - prowadząc 8:7 - kontuzji doznała nasza kapitan Aurelka Wolak, co przy tak wyrównanej walce miało ogromne znaczenie. Ostatecznie przegraliśmy ten mecz 2:1.

Gratulujemy naszym dziewczynom postawy i życzymy powodzenia już w najbliższy poniedziałek w kolejnej rundzie rozgrywek.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi siatkarze i pomimo braku awansu należą im się słowa uznania za postawę i ogromne zaangażowanie jakie zaprezentowali na boisku, tocząc swoje bardzo wyrównane mecze zarówno z Liceum Ogólnokształcącym ze Strzegomia oraz ZSB-E w Świdnicy. Niestety stosunkiem setów ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w grupie. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że awans zdobyła szkoła ZSB-E, z którą bezpośredni mecz wygraliśmy 2-1.

Z przyjemnością informujemy, iż Martyna Janaszek z kl. I B po szkole podstawowej zajęła III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w JUDO (kategoria wagowa 52 kg).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sztafety to bardzo widowiskowa konkurencja lekkoatletyczna. W sprzyjających warunkach atmosferycznych, 1.10.2019 r. osiem szkół średnich rywalizowało o prawo reprezentowania Powiatu Świdnickiego na zawodach dolnośląskich w Olszynie. Dominacja dziewcząt z Banacha i powiększająca się przewaga nad pozostałymi szkołami rozpoczęła się już po trzeciej zmianie. Przewaga rosła wraz z kolejnymi zmianami, a dziewczęta z II LO nie dały szans pozostałym zawodniczkom i nie pozostawiły złudzeń, co do zwycięstwa. Fantastyczna dyspozycja całej drużyny spowodowała, że I miejsce i puchar trafiły na Równą 11. Radość ze zwycięstwa była ogromna, ale zmęczenie równie duże. Przed zawodami zawodniczki interesował tylko jeden kierunek - ZWYCIĘSTWO. Uczennice naszej szkoły wywalczyły I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych i będę reprezentowały nasz Powiat w zawodach dolnośląskich.