jFontSize
A- A A+

Trzy uczennice II LO: Hania Walczak, Kornelia Rostkowska, Zosia Miłkowska zostały wicemistrzyniami Dolnego Śląska w Piłce Ręcznej Dziewcząt reprezentując UKS Jedynka Dzierżoniów i tym samym zagwarantowały sobie udział w 1/16 Mistrzostw Polski.
Warto wspomnieć, że Zosia gra w reprezentacji województwa dolnośląskiego. Finały Mistrzostw Polski odbędą się w dniach 28.04- 2.05 w ramach Olimpiady Młodych w Karpaczu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Fantastycznie spisały się Siatkarki z MKS Polonia Świdnica - Młodzieżowy Klub Siatkówki w rozgrywanym w Świdnicy turnieju 1/8 Mistrzostw Polski Młodziczek.
W składzie zespołu wystąpiły uczennice z naszej szkoły:
Lena Jasińska (tytuł MVP w ostatnim meczu), Lena Dąbrzalska, Hanna Lipińska, Maja Długołęcka.

We wtorek, 19.03.2024 r., odbyły się Dolnośląskie Finały Licealiady w Pływaniu. Dwunastu pływaków z Banacha wróciło z Wrocławia zadowolonych. Rywalizowali w sztafetach 6x50 m stylem dowolnym oraz konkurencjach indywidualnych z najlepszymi pływakami województwa.

Zawody rozpoczęły się wyścigami sztafetowymi, w których damska drużyna w składzie: Natalia Bogielczyk, Alicja Anioł, Martyna Jaros, Kinga Ścisłowicz, Jagoda Babiarz oraz Aleksandra Jaros zdobyła brązowy medal i bardzo wysokie 3 miejsce na Dolnym Śląsku. Skład męski, do którego zostali wybrani: Daniel Gut, Jakub Kierul, Franciszek Horbacz, Paweł Pietrzak, Szymon Mikus, Jan Pidanty oraz Mateusz Jedliński, ukończył wyścig na 9 miejscu.

18 marca 2024 r. w Świebodzicach odbyły się Mistrzostwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasze zawodniczki wygrywając z reprezentacją I Liceum oraz z reprezentacją Zespołu Szkół nr 1 zdobyły laur najlepszej drużyny ze Świdnicy. Po intensywnej rywalizacji nasze szczypiornistki uległy jednak drużynie ze Świebodzic i zajęły II miejsce w turnieju. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Hanna Walczak, Zosia Miłkowska, Kornelia Rostkowska, Julia Wietrzyńska, Martyna Jurczyszak, Klaudia Kaczmarczyk oraz Weronika Głowacka.
Serdeczne gratulacje oraz życzenia kolejnych zwycięstw.

W miniony weekend w Dzierżoniowie odbyły się jedne z największych zawodów tanecznych w Polsce - Future Pace Battle, których formuła opiera się na bitwach tanecznych w różnych kategoriach. Były to prefinały, których celem było wyłonienie najlepszych tancerzy do zawodów finałowych, które odbędą się w czerwcu w Krakowie. Miło nam poinformować, że uczennice z naszej szkoły: Natalia Cibor, Natalia Wilgus, Julia Korta, Karolina Ziemkiewicz, tańczące na co dzień w szkole tańca Paradox, zajęły trzecie miejsce w kategorii Hip-hop Modern Jazz CREW SHOWCASE U18 Basic i tym samym będą walczyć w Krakowie o zwycięstwo w Future Pace Battle 2024. Serdecznie gratulujemy i w czerwcu będziemy mocno trzymać kciuki.

Sukcesem zakończył się wyjazd drużyny II LO do Wrocławia na Finał Licealiady w Koszykówce.
W sezonie 2023/24 zostaliśmy trzecią drużyną na Dolnym Śląsku.
Na mecz pojechaliśmy z kibicami z klasy 1d (pojechała cała klasa) i kilka osób z klas 3a i 3c.
Emocje towarzyszyły nam od pierwszego do ostatniego gwizdka.
W pierwszym meczu półfinałowym spotkaliśmy się z późniejszym mistrzem tej imprezy zespołem II LO z Wrocławia.
Nie byliśmy w tym meczu faworytem, ale zawiesiliśmy przeciwnikowi wysoko poprzeczkę. Na 5 minut przed końcem, dzięki zmniejszeniu przewagi przeciwnika z 17 do 9 punktów, wydawało się, że damy radę. Jednak ta pogoń kosztowała nas sporo sił i ostatecznie przyszło zmierzyć się nam w meczu o trzecie miejsce z drużyną ZS Polkowice. A ten mecz to już był prawdziwy horror.
Kibice dzielnie nas wspierali. Wygraliśmy 30:29, czyli jednym „oczkiem”. Dopisujemy ten jeden punkt naszym kibicom.

10 marca w Jaworze odbyła się V edycja „Kobiety za kółkiem” . W II klasie konkurencji rajdowej KJS Klaudia Karczmarz z kl. IV C zdobyła III miejsce. Wzięła również udział w konkurencjach: dokręcanie głowicy na czas, zmianie koła oraz jeździe precyzyjnej.
Udział w imprezie to nie tylko okazja do zdobycia nowych umiejętności oraz atrakcyjnych nagród, ale także możliwość nawiązania ciekawych znajomości z innymi kobietami, które podzielają pasję do motoryzacji.
Klaudii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W ten czwartek, 7.03.2024 r., nasze tenisistki stołowe zakończyły zmagania tuż za podium, na czwartym miejscu, w Finale Strefy Wałbrzyskiej.
Lena Gączkowska (kl. 2b), Amelia Patyk (kl. 4d) i Martyna Gaik (kl. 4d) rozegrały mecze finałowe z ZST Kłodzko, I LO Kłodzko i III LO Świdnica. Aby znaleźć się na podium zabrakło szczęścia, a dwie szkoły z Kłodzka będą reprezentowały naszą strefę w finale dolnośląskim.
Opiekunem zawodniczek była p. Renata Zapart-Dec.

Żarowskie pływanie w dniu 5.03.2024 r. zakończyło się podwójnym sukcesem dziewcząt i chłopców oraz awansem do finałów dolnośląskich. Pływacy z Banacha w drużynowej rywalizacji wywalczyli I miejsca i wrócili z dwoma pucharami. Sztafety dziewcząt i chłopców również stanęły na najwyższym stopniu podium.

Zawody rozpoczęły sztafety 6x50m, a następnie rywalizowano w konkurencjach indywidualnych.