3 maja 2022 r. odbyły się w czeskim Pilźnie Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym. Wzięła w nim udział uczennica naszego liceum - Martyna Janaszek z kl. III b.

Martyna trzykrotnie stawała na podium podczas tych zawodów. Zajęła III miejsce w juniorkach do lat 18 w kategorii do 57 kg (cały trójbój 307,5 kg). W konkurencji wyciskanie leżąc zdobyła III miejsce z wynikiem 70 kg. Zaś na drugim stopniu podium stanęła za martwy ciąg z rezultatem 122,5 kg.
Serdecznie gratulujmy i życzymy dalszych sukcesów.

W niedzielę, 8.05.2022 r., na terenie i najbliższych okolicach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji troje uczniów II LO wystartowało w czwartej edycji Marconi Duathlon Świdnica. Martyna Markiewicz z kl. 1b, Jagoda Babiarz i Jakub Kierul z kl. 1a na dystansie SPRINT: 5 km biegu (2 pętle), 20 km kolarstwa (2 pętle) i na koniec 2,5 km biegu (jedna pętla), stanęli na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych. Martyna Markiewicz z wynikiem 1:19:03 w kategorii KJM zajęła pierwsze miejsce i w kategorii kobiet uplasowała się na miejscu trzecim. Jakub Kierul z czasem 1:14:15 w kategorii MJM zajął pierwsze miejsce. Jagoda Babiarz z czasem 1:40:33 w kategorii KJM zajęła miejsce drugie.

Niezwykłe siostry, Zuzanna i Amelia Cieślak oraz Kamila Bogielczyk i Aleksandra Wolano, uczennice naszej szkoły z sekcji Akrobatyki Sportowej MKS "Polonia Świdnica", to prawdziwe perły świdnickiego sportu. Trenują od 6 roku życia pod okiem Piotra Pasa. Na ostatnim Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej pod Wawelem, Amelia Cieślak z klasy III C zdobyła II miejsce, a siostra Zuzanna z klasy I D, w dwójce kobiet, wywalczyła finał. Obie siostry w swoim dorobku medalowym mają wicemistrzostwo Polski w trójkach kobiet.
Aleksandra Wolano z klasy I D i Kamila Bogielczyk z klasy I B występują również w trójkach kobiet.
Ola zdobyła III miejsce w Międzynarodowym Turnieju im. H. Chmielewskiego.

W odbytych na początku kwietnia Mistrzostwach Polski Juniorów w sumo uczniowie II LO: Stanisław i Antoni Romanik, zdobyli odpowiednio złoty i srebrny medal w swojej kategorii wagowej. Natomiast brązowy medal przypadł Maciejowi Kotowi. Warto dodać, że wcześniej cała trójka zakwalifikowała się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo. Chłopcy są zawodnikami UKS-u Judo Świdnica.
Gratulujemy sukcesu i trzymamy nadal kciuki.

Alicja Uroda, wojowniczka z klasy 3Ap, wystartowała ostatnio w dwóch turniejach, osiągając w nich świetne rezultaty. 12 marca Ala wzięła udział w turnieju brazylijskiego Jiu Jitsu NEXT LEVEL CUP 10 w Opolu - jej rezultat to 1 miejsce w kategorii juniorek! W dniach 18-20 marca Ala uczestniczyła w 76. Mistrzostwach Dolnego Śląska w boksie, reprezentując swój klub Boks Polonia Świdnica, gdzie wywalczyła srebrny medal!
Gratulacje Alu!

Martyna Janaszek z klasy III b znakomicie spisała się w juniorskich Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym.

Osiągnięcia Martyny:

- srebrny medal w swojej kategorii wagowej,
- brązowy medal w kategorii OPEN.

Zawody odbyły się w dniach 5-6 marca w Warszawie.
Warto dodać, że w lutym Martyna wygrała zawody Pucharu Polski!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniach 2-4 marca 2022 roku na świdnickim lodowisku odbyła się rywalizacja młodzieży w curlingu w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych organizowanej przez Ministerstwo Sportu, Dolnośląską Federację Sportu i Samorząd Województwa Dolnośląskiego.
Miło nam poinformować, że szóste miejsce w Polsce wraz z drużyną zajął uczeń naszej szkoły, Aleksander Kaczyński z klasy 1b, trenujący na co dzień w  Dolnośląskim Klubie Curlingowym „Dzik” Świdnica. Olek na zdjęciu wraz ze swoim trenerem, Bartoszem Łobazą, który jest jednocześnie aktualnym mistrzem Polski w tej dyscyplinie. Bartosz Łobaza na co dzień reprezentuje barwy klubu TEAM STYCH.

Uczniowie naszej szkoły Stanisław i Antoni Romanik zostali powołani do składu Kadry Narodowej Juniorów Młodszych w Judo na pierwsze półrocze 2022 roku. Staszek w kategorii wagowej do 55 kg, natomiast Antek w kategorii wagowej do 60 kg.

We Wrocławiu odbył się Dolnośląski Finał Licealiady Młodzieży w Indywidualnych Zawodach Pływackich. Jakub Kierul z klasy I a zajął na Dolnym Śląsku III miejsce w pływaniu na 100 m w stylu dowolnym.
W zawodach półfinałowych świetnie wyniki osiągnęły również:
Martyna Markiewicz (I b) - II m. w stylu zmiennym oraz III m. w stylu dowolnym oraz Jagoda Babiarz (I a) - III m. w stylu dowolnym.
Serdecznie gratulujemy!

W Wilnie odbyły się Mistrzostwa Świata w wyciskaniu leżąc w stylu klasycznym. Z dumą informujemy, że Martyna Janaszek z klasy 3Bp zdobyła brązowy medal w kategorii juniorek do lat 18. Życzymy Martynie powodzenia w dalszej sportowej karierze!