Dnia 19.12.13r. w hali „Ekonimika” nasi siatkarze walczyli o awans do kolejnego etapu zawodów międzyszkolnych. Po drugie stronie siatki stanęli uczniowie „Mechanika” i I LO.

Pierwsze spotkanie rozegrali między sobą Kasprowiczanie z ZSM. Spotkanie zakończyło się gładkim zwycięstwem drużyny z „Pierwszego” 2:0. Bardzo dobre zawody rozegrał rozgrywający „Pierwszego”, którego piłki zawsze trafiały do adresata.

Losowanie tak się ułożyło, że kolejne dwa spotkania rozegrała nasza ekipa. Pierwszy mecz to potyczka z I LO. Wyrównany początek pierwszego seta, prognozował walkę punkt za punkt. Niestety w pewnym momencie nasi atakujący się zablokowali i zaczęliśmy przegrywać 22:17. Dobra gra Jana Jaśkowiaka i pewniejszy atak nie wystarczył do odrobienia strat. Pierwszy set przegraliśmy do 23. Początek drugiego seta to delikatna przewaga zespołu I LO. Mądra gra i rażące błędy sędziów, i nieskończone ataki, pozwoliły wygrać drugiego seta przez zespół I LO do 23.

Ostatnie spotkanie to tak zwana gra o honor. Nie zaczęliśmy najlepiej. Przegrywaliśmy już 4:0. Na szczęście lepsza gra w obronie i ataku pozwoliła wyjść na prowadzenie 13-7, a w rezultacie wygrać pierwszego seta do 20. Drugi set to kolejna blokada w ataku naszego zespołu. Zespół „Mechanika” wykorzystał to bezlitośnie i wygrali drugiego seta 25:22. Trzeci set to pełna mobilizacja i wygrana 15:11.

Nasz zespół nie awansował do kolejnego etapu. W tym dniu lepszy dzień miała drużyna z „Kasprowicza”.

Wyniki:

• I LO ZSM 2:0
  • II LO- I LO 0:2
  • II LO- ZSM 2:1

Tekst: Bartosz Stelmasik

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg