Nasi szachiści z II LO w składzie: Natalia Mielnik, Damian Daniel, Przemysław Borowski i Bartosz Stelmasik zajęli 12 miejsce w Ogólnopolskich Drużynowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanych w Solinie. Do rozgrywek przystąpiło 25 ekip z całej Polski. Najlepszą szkołą okazało się I Liceum Ogólnokształcące z Suwałk. Na podium znalazły się również liceum z Tarnowa (II miejsce) i Gorzowa Wielkopolskiego (III miejsce). Najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Przemysław Borowski. Wywalczył 8, 5 pkt. W wynikach indywidualnych zajął on bardzo dobre drugie miejsce na trzeciej szachownicy.

Uczniowie z świdnickiego „Hogwartu” spędzili w woj. podkarpackim cztery dni. Przyjechali w niedzielę 26 maja wieczorem. Spotkali się z organizatorem na odprawie technicznej, który zapoznał ich z harmonogramem zawodów. Szachiści zamieszkali w Wojskowym Ośrodku Wypoczynkowym, w którym każdy zawodnik miał do dyspozycji: basen, halę sportową, stoły do tenisa stołowego i bilard. Dodatkowymi atrakcjami były: rejs statkiem po jeziorze Solińskim, przejście po zaporze solińskiej, a także cudowne krajobrazy gór i lasów, które otaczały ośrodek.

Doświadczenie, które zebrali podczas rozgrywanych partii powinno zaowocować w następnych turniejach i mistrzostwach Polski, na które planujemy pojechać w następnym roku szkolnym.

Specjalne podziękowania dla Pana Andrzeja Borowskiego właściciela firmy „Tereny Zielone” za pomoc finansową w zorganizowaniu wyjazdu.

Bartosz Stelmasik