14.12.2012 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ulicy Pionierów odbyły się finały Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców, do którego, kilka dni wcześniej, zakwalifikowała się reprezentacja naszej szkoły pod opieką prof. Gołowkina. Ponadto w zawodach udział wzięły drużyny z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy.

Naszą szkołę reprezentowali:

• Piłat Rafał
  • Jaśkowiak Jan
  • Dyko Jakub
  • Danisiewicz Kacper
  • Rostkowski Michał
  • Daniel Damian
  • Łuckoś Szymon
  • Dziubaty Bartosz
  • Synkowski Szymon
  • Śliwiński Tomasz
  • Nowak Bartosz
  • Borowski Szymon

Pierwszy mecz przyszło nam rozegrać z gospodarzem turnieju - drużyną z ZSE. Wszyscy byliśmy świadomi tego, że to turniej finałowy i na tym etapie trzeba dać z siebie wszystko. Na początku pierwszego seta po obydwu stronach siatki dało się wyczuć nie mało nerwów, obie drużyny popełniały sporo błędów - szczególnie w zagrywce. Toczyła się walka punkt za punkt, jednak to do "naszych" należało ostatnie słowo - wygrali 25:21. Lepszego początku turnieju nie można było sobie wyobrazić, wygrywamy pierwszego seta turnieju w meczu z gospodarzami, jednak potem tak dobrze już nie było. Drugiego seta przegraliśmy 22:25, od samego początku Ekonomik wyrobił sobie przewagę, którą konsekwentnie utrzymywał do samego końca drugiej części gry. Był moment, w którym byliśmy bliscy doprowadzenia do remisu, bo od stanu 14:20 doprowadziliśmy do 22:23, na więcej jednak nie było nas stać. Nadszedł czas na tie break i jak się okazało, znowu musieliśmy uznać wyższość naszych przeciwników. Po zaciętej walce przegraliśmy 13:15. Ekonomik miał to czego nam zabrakło - dobre przyjęcie i może się wydawać, że to było kluczem do ich zwycięstwa. Nie zawiedli kibice, uczniowie naszej szkoły, którzy pojawili się na widowni zarówno w tym meczu, jak i w całym turnieju, gorąco dopingując naszych siatkarzy.

Okazało się, że terminarz nam nie sprzyja, drugi mecz zawodów mieliśmy rozegrać z Zespołem Szkół Mechanicznych. To, że Mechanik nie jest łatwym przeciwnikiem, to nie tajemnica, do tego Nasi byli jeszcze zmęczeni i podłamani porażką w pierwszym spotkaniu. Walka była zacięta, robiliśmy, co mogliśmy, ale to ewidentnie nie był nasz dzień, nie sprzyjało nam nawet szczęście. Przegraliśmy 0:2, zarówno pierwszy, jak i drugi set 17:25.

Trzeci mecz to spotkanie między Mechanikiem a ZSE. Zawodnicy z Ekonomika potwierdzili w tym meczu, że tego dnia to oni byli w najlepszej dyspozycji. Wygrali gładko 2:0 - zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w całym turnieju i awans do kolejnej rundy. Życzymy powodzenia !

Może i nie udało nam się awansować, ale jak stwierdzili sami zawodnicy oraz ich opiekun - prof. Gołowkin, plan minimum wykonany, bo w końcu jesteśmy w gronie trzech najlepszych drużyn w powiecie. Do tego zyskaliśmy bezcenne doświadczenie, a zawodnicy z pierwszych klas nabierają ogrania. Dziękujemy bardzo naszym zawodnikom i ich opiekunowi za dostarczone emocje i z niecierpliwością czekamy na kolejne wieści z parkietów.

Tekst: Arkadiusz Szewczuk